Nieumyślne uszkodzenie mienia przez kierowcę samochodu dostawczego

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Nieumyślne uszkodzenie mienia przez kierowcę samochodu dostawczego

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  hane
  Uczestnik

  Dzień dobry, mam pewien problem i to dość skomplikowany jak dla mnie. Kierowca samochodu dostawczego uszkodził tył mojego samochodu. Wgniótł klapę bagażnika tak, że uszkodził zamek. Na miejscu był świadek, który wszystko widział. Sprawca przyznał się do tego, ale powiedział, że zrobił to nieumyślnie. Efektem jest to, że dochodzenie zostało umorzone. Co mam zrobić, aby koszty naprawy poniósł sprawca ?

  Avatar
  bubu
  Uczestnik

  Należy zgłosić szkodę z OC sprawcy. Ubezpieczyciel po przeprowadzeniu likwidacji wypłaci odszkodowanie, bądź odmówi jego wypłaty. Jeśli odmói to zostanie droga sądowa. Sprawa będzie prawie na 100% wygrana, bo jak twierdzisz masz świadka, który to wszytsko widział.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Skoro uszkodził pojazd nieumyślnie to faktycznie nie zaistniało przestępstwo zniszczenia mienia, jednak sprawca powinień otrzymać mandat za nie zachowanie należytej ostrożności. Po 14 dnaich od zdarzenia sprawa kierowana jest do sądu. Jeśli są świadkwie zdarzenia można nawet samemu wnosić sprawę o wykorczenie.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.