Odszkodowanie z zus za operację usunięcia macicy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Odszkodowanie z zus za operację usunięcia macicy

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Monika77
  Uczestnik

  Witam,

  prosiłabym tylko o szybką poradę o odszkodowanie z zus za operację. Mianowicie przeszłam operację usunięcia macicy. Na początku miała być wycięta tylko szyjka na której był guz. Tak więc czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS-u ? Mam jeszcze ubezpieczenie grupowe.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Z ZUS-u niestety nie należy Ci się odszkodowanie. Jeśli chodzi o ubezpieczenie grupowe to ciężko tak powiedzieć nie czytając OWU. Jeśli ubezpieczenie to było na życie to raczej jest szansa na odszkodowanie. Jeśli było to NNW to nie ma niestety podstaw do wypłąty odszkodowania.

  Avatar
  Monika77
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedź 🙂

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj Moniko, cieszę się, że zawitałaś na nasze forum.
  Niestety, nie mam dobrych informacji. Odszkodowanie z ZUS Ci się nie należy. Możesz uzyskać jedynie zasiłek chorobowy, jeżeli przez chorobę i operację nie byłaś zdolna do pracy przez dłuższy czas.

  Co do ubezpieczenia grupowego, faktycznie zależy to od tego, jaki ono ma charakter. Jeżeli to NNW – to niestety również nie możesz uzyskać odszkodowania. Jeżeli to polisa na życie – zależy to od jej warunków. Musisz zatem sprawdzić rodzaj swojej polisy.

  Widzę jeszcze jedno rozwiązanie problemu odszkodowania. Piszesz, że początkowo miała zostać wycięta tylko szyjka macicy, a ostatecznie usunięto całą macicę. Kiedy i na jakiej podstawie podjęto taką decyzję? Czy byłaś o tym powiadomiona przed operacją? Jeżeli nie wynikły komplikacje niezależne od lekarzy, to być może można mówić o błędzie medycznym – ale to musi zostać potwierdzone przez badania i konsultacje lekarskie. Wówczas możesz starać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela szpitala.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.