Odszkodowanie za pęknięty żylak

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odszkodowanie za pęknięty żylak

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 3 lat temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  osuja
  Uczestnik

  Witam, pękł mi żylak w nodze. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy w wyniku uderzenia piłką przez ucznia. Wczoraj znów dostałam potężny krwotok. Biegłam i chyba nadwyrężyłam nogę, a moze potarłam nogą o nogę… nie wiem. Lekarz, do którego sie zgłosiłam napisał mi zaświadczenie, ze zgłosiłam sie z zatamowanym
  krwotokiem, Za tydzień bede miała operacje.Po operacji czeka mnie kilkutygodniowe zwolnienie. Po zakończeniu leczenia chcę ubiegać sie o odszkodowanie Czy mam w ogóle prawo ubiegać sie o odszkodowanie ? Jestem ubezpieczona w PZU. Jakie dokumenty powinnam przedstawić? Na jaką kwotę z ubezpieczenia mogłabym liczyć? prosze o rade

  Avatar
  raczo
  Uczestnik

  Trudno określić czy należy się odszkodowanie za pęknięty żylak. Jak rozumiem ubezpieczenie w PZU to ubepzieczenie pracownicze lub ubezpieczenie NNW. Czy w takim przypadku należy się odszkodowanie, tego nie mogę napisać, gdyż większość ubezpieczeń NNW ma szczególne postanowienia. Najlepiej sprawdzić szczegółowo warunki ogólne polisy ubezpieczeniowej.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Twój wypadek można zaklasyfikować jako wypadek przy pracy. Zgłoś to zatem w szkole i domagaj się sporządzenia protokołu powypadkowego. Wówczas będziesz mogła uzyskać odszkodowanie z ZUS, a także 100% wypłaty na zwolnieniu chorobowym.
  Co do Twojego ubezpieczenia, jeżeli jest to NNW, to jak najbardziej możesz uzyskać odszkodowanie. W niektórych przypadkach także polisa na życie obejmuje pobyt w szpitalu czy niektóre choroby. Musisz to jednak dokładnie sprawdzić w zapisach swojego ubezpieczenia.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  W pani przypadku to ja widzę dwie możliwości pozyskania odszkodowania. Z ZUS oraz PZU. W pierwszym przypadku powinna pani zgłosić wypadek przy pracy (jeżeli faktycznie uraz był poważny, chociaż lepiej zgłaszać do przełożonego każde zdarzenie). Wtedy ZUS wezwie panią na komisję i oceni rozmiar poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzewam że będzie niewielki ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki ruch wykonać. Inną sprawą jest odszkodowanie z pani polisy NNW. Niestety ciężko tu mówić o konkretnej kwocie, musi sobie pani na spokojnie przejrzeć warunki umowy z ubezpieczycielem. Patrząc jest na rozmiar szkody to nie sądze żeby kwota odszkodowania była jakaś kosmiczna.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.