Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika zus w sprawie procentowego uszczerbku

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika zus w sprawie procentowego uszczerbku

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  bialo-ciemny 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  mango
  Uczestnik

  Dzień dobry, jak Państwo myślą… otóż chciałbym wnieść sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika zus w sprawie procentowego uszczerbku, czy ma to w ogóle sens ? Doznałem wypadku w pracy w wyniku którego byłem niezdolny do pracy przez ponad rok. Przeszłem operację usunięcia części dysku i drugi dysk mi wypadł. Lekarz na komisji oświadczył, że to mój kręgosłup jest skrzywiony i nie stało się to przez wypadek. Przez to dostałem wiadomość od ZUS-u że przyznano mi 0% czyli nie przyznano mi nic. Poradźcie co mam robić.

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Ja na Twoim miejscu zgłosił bym sprzeciw wobec tego orzeczenia. Najlepiej jak w uzasadnieniu wpiszesz, że musiałeś przejść operację co było konsekwencją wypadku w pracy.

  Avatar
  tytko
  Uczestnik

  Sprzeciw należy złożyć do 14 dni od doręczenia orzeczenia.

  Avatar
  bialo-ciemny
  Uczestnik

  Łatwo mówić żeby się odwołać. Oj ile ja musiałem się nakombinować żeby dostać pieniądze z zusu to głowa mała. Pracowałem za granicą ale normalnie byłem zatrudniony tutaj w Polsce. Stawialiśmy rusztowania na wysokościach i to takie troche nieporozumienie bo płacili dobrze ale żeby zainwestować w lepszy sprzęt i same rusztowania to już pieniędzy nie mieli. Na ponad 100 metrach kratka w rusztowaniu zwyczajnie od przerdzewienia puściła na spawach i spadłem na całe szczęście na rusztowanie pode mną. Spadłem centralnie na kość ogonową i ból był niemiłosierny!! Doszło do złamania jeszcze kości lędźwiowych ale mniejsza z tym. Słuchajcie tego przed zatrudnieniem robiłem dokładne badania w tym krwi i dodatkowo sam dla siebie robiłem takie dodatkowe i wyszło na to że nie przyswajam wapnia w 100%, ale to w niczym nie przeszkadzało dopóki do tych dokumentów nie dobrał się zus bo stwierdzili że skoro byłem podatny na złamania to już mój problem że się połamałem. Na szczęście dostałem kasę na leczenie od pracodawcy i tego dewelopera zgranicznego i wiecie że musiałem iść do sądu żeby dostać kase z zusu? Totalna kpina co tam się wyprawia.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.