Pobicie w pracy przez kolegę – czy należy się odszkodowanie?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Pobicie w pracy przez kolegę – czy należy się odszkodowanie?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  gregor
  Uczestnik

  Witam, przytrafiło mi się pobicie w pracy przez pijanego kolegę. Było to w pracy. mam pekniety nos i kilka siniakow. Moj szef mowil zebym nie dzwonil na policje bo beda problemy. Mam zdjecia jak wegladalem po pobiciu i papiery ze szpitala. wyglupialismy sie jak zawsze, ale mu cos odbilo. Czy w związku z taką sytuacją dostanę jakieś odszkodowanie za pobicie?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Skoro wygłupialiście się bijąc jeden drugiego, to nie można mówic o wypadku przy pracy. Obaj powinniście być za takie coś ukarani.

  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  Wszystko zależy od dokładnych okoliczności zdarzenia. Czy faktycznie było wzajemne atakowanie się. Samo tzw. wygłupianie się nie upoważnia to tego aby pracownik pobił w tak dotkliwy sposób drugiego pracownika.

  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  Co do odszkodowania to prędzej mógłbyś od tego kolegi coś wysępić bo ZUS raczej nic ci nie da za takie coś. To żaden wypadek przy pracy tylko zwyczajna głupota!!

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Dokładnie! Żadnego odszkodowania z ZUSU nie dostaniesz bo to nie był wypadek przy pracy! Możesz zażądać wypłaty odszkodowania od tego kolegi który cię pobił ale pewnie domyślasz się jak to będzie wyglądac i raczej nic nie dostaniesz. Trzeba było sie zadzierać i nie prowokowac to miałbyś spokój.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.