Potrącenie pieszego na pasach konsekwencje za wypadek

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Potrącenie pieszego na pasach konsekwencje za wypadek

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  gwiaz
  Uczestnik

  Mam pytanie, jakie za potrącenie pieszego na pasach konsekwencje mi grożą?? Wczoraj w godzinach wieczornych potrąciłem osobę na przejściu dla pieszych. Nie wiem z jaką dokładnie prędkością jechałem, przypuszczam że było to około 60-65 km na godzinę. Jadąc z góry samochodem zostałem oślepiony światłami samochodu jadącego z dołu. Pieszego zauważyłem dopiero kilka metrów przede mną gdy przekraczał biały pasek przejścia. Zacząłem gwałtownie hamować i odbiłem kierownicą na lewo. Potrąciłem psa oraz zahaczyłem osobę prawdopodobnie lusterkiem. W efekcie pies zmarł a potrącona osoba ma otwarte złamany piszczel oraz podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Osoba ta była ubrana na szaro. Świadkiem zdarzenia jest kierowca pojazdu nadjeżdżającego z dołu oraz przechodzień. Kierowca zeznał, że ta osoba weszła na pasy gdy nadjeżdżał z dołu ale ją zauważył i zwolnił. Przechodzień wstępnie zeznał iż nie jechałem szybko a osoba potrącona była w okolicach środka jezdni w momencie rozpoczęcia hamowania. Samochód którym jechałem jest mojego taty. Posiada ubezpieczenie OC i NNW. We wtorek mam się zjawić na przesłuchanie. Nie wiem co dalej robić i jak się zachować, Rodzina poszkodowanej osoby jest wysoko postawiona więc pewnie sprawa skończy się również powództwem cywilnym…proszę o jakąś radę.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Sprawa nie skonczy sie powodztwem cywilnym tylko dla tego ze rodzina jest wysoko postawiona. Bedziesz mial sprawe karna za spowodowanie uszkodzen ciala powyzej 7 dni. Tlumacz sie tym, ze zezostałeś oslepiony, ze osoba poszkodowana byla ubrana na szaro. Powinienes dostac wyrok w zawieszeniu.
  Wszystkie obrazenia pokryje Twoja ubezpieczalnia.

  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  Powództwo cywilne nie jest na rękę pokrzywdzonej osobie, gdyż przecież odpowiedzialnośc cywilnoprawna spada w całości na ubezpieczyciela pojazdu, którym Pan kierował.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Gwiaz, to jest bardzo trudna sprawa. W tej chwili toczy się postępowanie policyjne, później czeka Cię też sprawa sądowa. Co możesz zrobić? Właściwie to tylko współpracować z policją. Dokładnie wyjaśnij, jak doszło do wypadku. Powiedz, że chciałeś tego uniknąć (odbicie kierownicą). Policja zrobi też oględziny miejsca wypadku i Twojego samochodu, co potwierdzi, że nie przekroczyłeś prędkości. Najprawdopodobniej ostatecznie sprawę rozstrzygnie sąd. Jeżeli zostaniesz uznany za winną osobę, to Twój ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu pasażerowi. Tak samo będzie w przypadku powództwa cywilnego. Ale w tym przypadku poszkodowany może wnieść tylko o zadośćuczynienie, które również wypłaci ubezpieczyciel.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.