Skręcenie kostki odszkodowanie zus po wypadku przy pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Skręcenie kostki odszkodowanie zus po wypadku przy pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  bodzio
  Uczestnik

  Dzień dobry, 4 tygodnie temu przydarzył mi się wypadek w pracy a konkretnie skręcenie kostki. ZUS na pewno wypłaci mi odszkodowanie, ale chciałbym się dowiedzieć o jedną rzecz. Generalnie to miałem założoną szynę, którą miałem zdjętą po 2 tygodniach. Obecnie jestem ciągle na zwolnieniu. Za 3 dni kończy mi się chorobowe a z nogą nie jest dobrze. Mam problemy ze schodzeniem i wchodzeniem po schodach, nie mogę ukucnąć, już o bieganiu czy intensywnych ćwiczeniach nie wspominając. Jestem ciekawy czy dostanę dalsze zwolnienie. Moje pytanie jest następujące „czy dłuższy czas leczenia zwiększy moje odszkodowanie ?

  Avatar
  as
  Uczestnik

  Aby mówić o odszkodowaniu z ZUS-u zdarzenie musi być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy oraz musi być sporządzona potrzebna dokumentacja. A masz przynajmniej protokół powypadkowy ? Bez tego praktycznie nie będziesz w stanie uzyskać jakichkolwiek pieniędzy z ZUSu

  Avatar
  bodzio
  Uczestnik

  Tak mam wszystkie potrzebne dokumenty do ZUS-u i PZU

  Avatar
  ujka
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o Twoje pytanie to źle słyszałeś. Długość okresu chorobowego nie wpływa na wysokość odszkodowania.

  Avatar
  kaleczka
  Uczestnik

  Dolacze do tematu. Mianowicie… złamałam nogę w pracy. Pracuję w Urzędzie Miasta. Od wypadku mija dziś 2 tygodnie. W jaki sposób mam udokumentować ten wypadek ? Do kiedy mam to zrobić ? Na razie wiem tylko tyle, że protokół będzie sporządzany, ale kiedy i co to nie wiem nic. Proszę o odpowiedź.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Moje pytanie jest następujące „czy dłuższy czas leczenia zwiększy moje odszkodowanie ?

  To bardzo możliwe, ze dłuższy czas leczenia przełoży się na większe odszkodowania. To bowiem wskazuje, że uraz jest poważniejszy, a zatem procentowy uszczerbek na zdrowiu jest większy. Trudno jednak wyrokować w tej sprawie bez większych szczegółów i dokumentacji medycznej.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.