Zwichnięcie rzepki odszkodowanie po wypadku w pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Zwichnięcie rzepki odszkodowanie po wypadku w pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  rzerm
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  Nurtuje mnie problem z pieniędzmi od ubezpieczyciela za zwichnięcie rzepki. Podczas pracy moje kolano wyskoczyło w lewą stronę. Po kilku minutach wskoczyło z powrotem w swoje miejsce. Mam założoną szynę gipsową i mam się zgłosić za 2 tygodnie na kontrolę. Kolano mam całę opuchnięte i czuję że zbiera się tam płyn, który nie został ściągnięty w dniu wypadku. Jaki procent mogę otrzymać po zakończonym leczeniu ? Dodam że 5 lat temu miałem to samo zdarzenie tylko wtedy grałem w piłkę. Nie miałęm wykonanych badań tylko ściągany płyn z kolana. Wtedy otrzymałem 4% (odszkodowanie szkolne) + dodatki szpitalne co dało 500zł. Podczas pierwszego zdarzenia lekarz prowadzący powiedział że za kolejne takie zdarzenia będzie więcej pieniedzy za każdym razem.

  Avatar
  musztarda
  Uczestnik

  To jest chyba schorzenie…

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  „Wysiłek fizyczny powodujący w czasie pracy uszkodzenie organu wewnętrznego pracownika dotkniętego schorzeniem samoistnym może uzasadniać uznanie tego zdarzenia za wypadek przy pracy, jeżeli wysiłek ten będący zdarzeniem zewnętrznym w sposób istotny przyspieszył bądź pogorszył istniejący już stan chorobowy”.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Ciężko powiedzieć czy dostaniesz odszkodowanie jeśli chodzi o ZUS. Bo jeśli miałeś już takie przeboje zdrowotne wcześniej, to najprawdopodobniej nie miało to związku z wykonywaniem pracy. Dostaniesz na pewno chorobowe, ale odszkodowania to wątpie. Co innego jeśli jesteś dodatkowo ubezpieczony, no to wszystko zależy wtedy od polisy ubezpieczeniowej.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.