Votum frankowicze opinie

Ten temat zawiera 58 odpowiedzi, ma 23 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Marek88 3 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Hej, czy też ktoś ma kredyt we frankach? Poradzcie co robić, mam dość – spłacam raty w terminie a zadłużenie nie maleje… ?Trafiłam na dwa rozwiązania. Jeden to dołączenie do grupy i pozew zbiorowy, a drugi przez Votum s.a pomoc frankowiczom. Co lepsze?

  Avatar
  KarolP
  Uczestnik

  Cześć, ja zdecydowałem się na pozew zbiorowy. Nie wiem co z tego wyjdzie, bo sprawa ciągnie się już bardzo długo?

  Avatar
  Ornika
  Uczestnik

  Nie polecam pozwów zbiorowych! Pomyślcie jak sąd może dokładnie przeanalizować wszystkie umowy kredytowe? Każda przecież czymś się różni. Takie pozwy to przede wszystkim nabijanie kasy prawnikowi – zbierze od kilkuset osób po tysiaku, policzcie sobie jaka to kwota, wygrywać już nie trzeba…

  Avatar
  Gill
  Uczestnik

  A nie myślałas nad pozwem indywidualnym i wyborem tej firmy/kancelarii?

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Tak, kontaktowałam się z Mazur i wspólnicy ale strasznie drogo, z kancelarią w Siedlcach ale nawet nie było odpowiedzi, inne kancelarie z Wawy także sporo sobie liczą – nawet 2500 zł? za samą tylko analizę dokumentów, a gdzie reszta kosztów… a oferta kancelarii Votum wygląda ciekawie. Ktoś podpisał umowę z Votum? Co o  nich myślicie? Zbieram w różnych miejscach votum sa opinie, votum frankowicze opinie i prośba o relację osób, którzy powierzyli im sprawę franków.

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Ja mam jutro spotkanie z nimi, dam znać co i jak.

  Avatar
  Gill
  Uczestnik

  A ja słyszałem, że wolno działają ?

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Umowa z Votum podpisana. Nie wiem czy wolno. Dla mnie analizę umowy zrobili w 2 dni (dla nas koszty nie były tak istotne). Zobaczymy jak bedzie dalej.

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Marika na jakim etapie teraz jesteś?

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Votum przygotowało wniosek o udostępnienie dokumentacji bankowej bo sie okazalo ze nie wszystko mam ;/ a jest to niezbędne do oszacowania roszczen

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  a zajmuja sie kredytem chf w mbank?

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  tak, chyba nawet najwięcej takich spraw prowadza

  Avatar
  Olaff
  Uczestnik

  Sprawdziłem ich to nie jest spółka a kancelaria

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Olaf w ich grupie jest kancelaria adwokatów i radców prawnych a. łebek i wspólnicy, jedna z największych kancelarii w Polsce.

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  Marika a jak to wygląda kosztowo?

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Są 3 różne propozycje, opłata wstępna + % od wygranej. Wybrałam środkową, ale w ciągu roku można zmienić na np. vip. Poniżej wrzucam ich ofertę.

  votum sa opinie, votum frankowicze opinie

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  A mają jakieś doświadczenie w sprawach frankowych? Chce się starać o należne odszkodowanie z tego tytułu…

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Z tego co mówili na spotkaniu to 800 powództw przeciwko bankom już złożonych od czerwca 2018. Nikt na rynku nie ma setek prawomocnych wyroków a jedynie pojedyncze. Proces w sądzie to przecież min. 2 lata !!!!!!

  Avatar
  Agatka
  Uczestnik

  No na zdrowy rozsądek biorąc to jak mają mieć prawomocne skoro sprawy toczą się od czerwca. Ktos jeszcze coś może powiedzieć o votum?

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Ja się zgłosiłam do nich. Postanowiliśmy z mężem w końcu działać, zanim się wszystko przedawni. Dostałam od nich konkretne info o ile w ogóle możemy walczyć.

  Avatar
  Agatka
  Uczestnik

  Alina8 w jakim czasie Votum przygotowuje i składa wniosek do sądu o zawezwanie do próby ugodowej? Są jakieś gwarancje w umowie z nimi?

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  14 dni od momentu jak im dostarczysz wszystkie dokumenty. Poniżej wrzucam fragment umowy z wariantu Premium, choć nie wiem czy mogę 😉 Rodo/przetwarzanie moich danych osobowych

  umowa

  Avatar
  Jan
  Uczestnik

  a czy votum zajmuje się też kredytami dla firm?

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Nie mam pojęcia, najlepiej zadzwoń do nich albo napisz maila.

  Avatar
  Irek
  Uczestnik

  Powiedzcie mi jak to wygląda z tym przedawnieniem, jak to się liczy? Umowę z Millenium zawarlem w 2008 czy warto jeszcze coś z tym zrobie?

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Przedawnienie roszczeń w takich sprawach wynosi 10 lat. Okres ten jest liczony jest w od daty płatności raty i liczony jest osobno dla każdej raty.

  Trzeba jednak pamiętać, że weszła w życie ustawa zmieniającej okres przedawnienia z 10 lat na 6 lat. 10 letni – od dnia zawarcia umowy kredytowej do dnia 08.07.2018 r.
  6 letni – od dnia 09.07.2018 r. do dnia dzisiejszego.
  Irek nadal sporo możesz wywalczyć!

  Avatar
  Irek
  Uczestnik

  Dzięki za odp. A czy jest jakiś gotowy wzór pozwu, tak żeby samemu pójść do sądu?

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Irek sam pozew ci niewiele da, musi być odpowiednia argumentacja.

  Avatar
  Lukasz
  Uczestnik

  Tempo działania votum ma spoko. Podpisałem umowę 2-go kwietnia i mam 1sze info od nich wklejam:

  e-mailemailemaile-mail

  Avatar
  Mateo
  Uczestnik

  Ktoś coś wiecej wie o Łebek i Wspólnicy? Wygrywaja?

  Avatar
  Izza
  Uczestnik

  Mają 50 tys. wygranych spraw dot. finansów. Działają chyba od 2005 roku

  Avatar
  Asiula1503
  Uczestnik

  co z tymi kredytami?

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  Wiem, że Votum jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej jeśli chodzi o odszkodowania. oni mają swoje filie w innych krajach. nikogo nie znam kto skorzystałby z ich usług za granicą niestety. Już teraz mogę złożyć podziękowania dla całego zespołu za szybkie działanie!

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Tego typu firma nie chce dbać wyłącznie o własne, ale też patrzy żeby frankowicz faktycznie cos zyskał… Moją sprawę zaczęli od analizy. Miałam bardzo dobry kontakt. Oni mają dobrych ludzi od tego, jak się zawzięli to otrzymałam szybką odpowiedź 🙂

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  ja też bardzo polecam, Votum nic nie wzięło na początku analizy ode mnie. czy kto jest jeszcze zadowolony z ich usług? Jak się przypatrzymy, to nas frankowiczów trochę jest 🙂 a oni mają bardzo dobry poziom obsługi!

  Avatar
  Gill
  Uczestnik

  jak tam co się dzieje w waszych sprawach??? może ktoś miał już sprawę w sądzie? Jak to wygląda? Podzielcie się „wrażeniami”

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  niestety to się nie dzieje tak szybko… ;/ sprawa w sądzie to z 2-3 lata zejdzie. Najważniejsze na początek to przerwanie biegu przedawnienia.

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  znalazłem jeszcze ciekawe zestawienie kancelarii frankowych- Votum jest na pierwszym miejscu https://rankingkancelariiodszkodowawczych.com.pl/kancelaria-votum

   

  Avatar
  Ornika
  Uczestnik

  Po analizie kilku ofert zdecydowałam się na Votum s.a. Cenowo nie są ani najdrożsi, ani najtańsi. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie, na + bezproblemowy kontakt.

  Avatar
  Olaff
  Uczestnik

  takie rankingi mają sens bo zbierają opinie klientów, tutaj widze ze biorą pod uwagę 3 duże źródła: google, facebook i panoramafirm

  Avatar
  Shadow
  Uczestnik

  Ja zaczynam mieć wątpliwości czy czasem ilość spraw, które Votum „wzięło na siebie” czasem nie przerasta ich możliwości, ponieważ zaczynają się problemy z kontaktem. U mnie również szybko wszystko poszło ( przedstawiciel, weryfikacja umowy frankowej, umowa z Votum, i stworzenie panelu klienta na stronie Votum ) i na tym koniec. Dokumenty przesyłanie przez panel klienta ( dot. historii rachunku i wpłaconych rat itp. któe otrzymałem z banku ) jakoś nie mają potwierdzenia, że w ogóle przeszły, brak jest odpowiedzi na moje pisemne zapytania z tegoż panelu klienta a i telefon oddzwania w 28 sekund tyle że nikt się nie łączy poza sygnałem oczekiwania na odebranie rozmowy. Dzwoniąc na numer podany na stronie Votum ( 800 217 417 ) dostaję informację, iż konsultanci są na szkoleniu i przepraszają mnie za niedogodności. Zastanawia mnie także ile z tych postów jest „autoryzowanych” przez pracowników Votum, ponieważ niby część osób nie miała styczności z tą firmą ale wiedzą np jak działąją gdzie mają oddziały i podawane są rankingi w których Votum the best. Może jestem przewrażliwiony na tym punkcie ale nie mam argumentu za odrzuceniem i takich wątpliwości. Co o tym sądzicie ?

  Avatar
  marcel11
  Uczestnik

  Witam. Ja skorzystałam z pomocy Votum. Jestem zadowolona ze współpracy z nimi. W tej chwili będą składali już sprawę do sądu, bo na ugodową nikt z banku nawet nie przyszedł.

  Avatar
  jan34
  Uczestnik

  no tak sprawy w sądzie trwają i trwają. Ludzie z Votum też mówią, że mam się szykować na co najmniej 2 lata batalii z bankiem. To i tak dobry czas biorąc pod uwagę pozwy zbiorowe, gdzie od złożenia pozwu do wyznaczenia pierwszej rozprawy mija aż 5 lat!

  Avatar
  Gill
  Uczestnik

  nie ma się co dziwic, to są skomplikowane sprawy. Po pierwsze sama analiza dokumentu, który został zawarty na tak dużą kwotę zobowiązuje do tego, żeby bardzo dokładnie ją przeanalizować. I nie chodzi tu pewnie tylko o Votum, inne kancelarie z pewnością mają podobny tor postępowania. nie ma więc co się dziwić, ze tyle to trwa. sam powierzyłbym swój przypadek kancvelarii, u której wiem, że pomimo tego, ze trwa to tak długo, ale mogę coś uzyskac 🙂 aaa i wgl ludzie to czasami myślą, że uzyskają z dnia na dzień odp. a wiadomo, że kredyt we chf nie jest błahostką i wymaga odpowiedniej analizy 🙂

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Przypuszczam, że teraz ruszą z kopyta, zwłaszcza Ci, którzy mają sprawy w Votum. Wszystko dzięki wyrokowi TSUE, który został orzeczony na ich korzyść. Sądy mogą więc orzekać bardzo korzystnie. Zapadł już nawet pierwszy wyrok w polskim sądzie, po decyzji Unii. Reszta to pewnie kwestia czasu, gdy będzie ich coraz więcej. https://www.rp.pl/Nieruchomosci/310099936-Frankowicze-pierwsze-wyroki-po-orzeczeniu-TSUE.html?fbclid=IwAR0qfcGx95vPsD35BorhIDASMYgrhwuJ4YTKDDdsxGqU_rM_uHlGm_RrKJ4

  Avatar
  Alina8
  Uczestnik

  Czy Votum wygrało niedawno jakieś sprawy?? Najbardziej by mnie interesował nr sygnatury i faktycznie prawomocne wyroki, podeślijcie jakieś info 🙂

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  Tak, zapadł wyrok przeciwko Santander Consumer Bank, tam się udało odzyskać 65.000,00 zł

  Votum wygrywa więc sprawy naprawdę, a poszkodowani frankowicze są w stanie wywalczyc swoje pieniądze. Nie rozumiem, skąd taka nagonka na nich… Każda sprawa jest inna i naprawdę wiele zależy od tego co ktoś ma w umowie kredytowej, a niektórym cięzko to zrozumieć… :////

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 lat, 7 miesiące temu przez Avatar  Administrator Forum.
  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 lat, 5 miesiące temu przez Avatar  admin.
  Avatar
  Gill
  Uczestnik

  Znalazłem dane, jakie banki ostatnio przegrały sprawy w sądzie:

  EFG Eurobank Ergas ias S.A./EFG
  – Polbank S.A. obecnie Raiffeisen
  – Bank Internat ional AG Oddział w Polsce
  – Get in Bank S.A. (DomBank)
  – BRE Bank S.A. (Mul t ibank) obecnie mBank S.A.
  – Bank Milenium S.A.
  – PKO BP S.A. (Własny Kąt )
  – Kredyt Bank S.A. obecnie Santander Bank Pol ska S.A.
  – GE Money Bank S.A. obecnie Bank BPH S.A.
  – Bank BPH S.A.
  – BGŻ S.A.
  – ING Bank Śląski S.A.
  – Santander Consumer Bank S.A. (PTF SA)

  Czy ktoś wie, jakie sprawy z tych banków wygrało Votum??

  Avatar
  KarolP
  Uczestnik

  a jak wyglądają sprawy z Mbanku, czy Votum miało jakieś sukcesy i udało im się odzyskać część nadpłaconych rat albo odfrankowić kredyt?

  Avatar
  Lisekk
  Uczestnik

  Mbank i Getin bank mają chyba najwięcej spraw w sądach, gdzieś widziałem raport…. Votum też z pewnością prowadziło sprawy przeciw tym bankom

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.