Uszkodzenie łąkotki odszkodowanie PZU to tylko 5%?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Uszkodzenie łąkotki odszkodowanie PZU to tylko 5%?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Trololo 4 lat, 3 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  artur2018
  Uczestnik

  Niestety miałem uszkodzenie łąkotki. PZU przydzieliło mi za ten uraz tylko 5%. Było to zdarzenie w pracy. Na zwolnieniu byłem 3 miesiace. Czy warto się odwołać? 5% to wydaje mi się że to strasznie mało i chyba przysługuje mi więcej, tym bardziej że te 3 miesiące byłem na zwolnieniu i nie mogłem przez to pracować. Prosze o pomoc w tej sprawie

  Avatar
  filip
  Uczestnik

  Najpierw trzeba wiedzieć jaki był zakres widełek oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli chodzi o odszkodowanie z ZUS to stały lub długotrwały procentowy uszczerbek na zdrowiu ocenia się według tabel zawartych w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Najlepiej skontaktować się z lekarzem. PZU posiada własną tabelę norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu w postaci załącznika do ogólnych warunków ubezpieczenia.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  I jak się skończyła sprawa? Udało się coś więcej uzyskać? Generalnie jest tak że PZU i ZUS ma swoje tabele i trzeba się ich trzymać. Można coś więcej wyciągnąć jak w tabeli masz widełki np. 10-20% za jakiś konkretny uraz w zależności od stopnia uszkodzeń. Ale jak masz konkretną wartość w procentach to już ciężko coś zdziałać. Nie wiem czy wiesz ale w pewnych sytuacjach możesz starać sie o odszkodowanie od swojego pracodawcy. Ale to musiałbyś najpierw nieco więcej szczegółów podać bo tak to ciężko powiedzieć.

  Avatar
  Trololo
  Uczestnik

  O to ja się dołączę bo też miałem wypadek przy pracy. Stałem na naszej firmowej drabinie jak robiłem zlecenie u klienta i malowałem pokój. Drabina się rozjechała bo puścił spaw co łączył obie części. Miałem złamaną rękę i lekkie potłuczenia. Dostałem od ZUSU pieniądze ale czy była możliwość żeby od firmy też coś dostać?

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.