Zespół sudecka a renta za błąd lekarzy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Zespół sudecka a renta za błąd lekarzy

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Mati
  Uczestnik

  W skrócie (chyba) przez błąd lekarski zachorowałem na zespół sudecka a renta z ZUSu została mi przyznana. A dokładnie mówiąc to miałem wypadek w pracy, w wyniku którego złamałem kość strzałkową oraz piszczelową. Mimo że było to złamanie otwarte, nie miałem operacji. Lekarze włożyli nogę w gips. Po miesiącu na wizycie okazało się, że rana już siączy. Gips miałem przez aż 11 miesięcy bo kości nie chciały się zrastać. Wtedy lekarz zdecydował się podać kalcytoninę no i wtedy dopiero kości się zlały. Po ściągnięciu gipsu okazało się, że staw skokowy jest nieruchomy. Był to skutek zbyt długiego przebywania nogi w gipsie. Mam problemy z chodzeniem mimo rehabilitacji. W chwili obecnej jestem na rencie. Czy dostałbym jakieś pieniądze od tego lekarza?

  Avatar
  bomba
  Uczestnik

  Z tego co napisałeś jest to błąd lekarzy, a mówiąc dokładniej błąd w diagnostyce. Polecam starać się o odszkodowanie jeśli dokumentacja to potwierdza. Szczerze to nawet nie wiem co to jest ten cały zespół sudecka.

  Avatar
  Mati
  Uczestnik

  Dostałem opinie o tym, że noga zrosła się wadliwie. Czy mogę w takiej sytuacji starać się o odszkodowanie ?

  Avatar
  bomba
  Uczestnik

  Opinia ta będzie potwierdzeniem roszczenia o odszkodowanie. Niezwłocznie proszę się o nie starać.

  Avatar
  Mati
  Uczestnik

  Wracam z komisji. Przyznano mi rentę na rok. Na pierwszej komisji dostałem 8% a potem przyznali mi jeszcze 5% za pogorszeniu stanu zdrowia. Czy mogę się odwołać i ubiegać znów o podwyższenie odszkodowania ? Ile procent przysługuje za trwale uszkodzony staw skokowy ?

  Avatar
  lunrej
  Uczestnik

  Ocena uszczerbku powinna być po zakończonym leczeniu i rehabilitacji. Ustalenie czy jest to stały czy długotrwały uszczerbek następuje na podstawie tabel procentowych. Czy próbowałeś dochodzić odszkodowania również z tytułu złego rozpoznania ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Z tego wszystkiego jasno wynika, że jesteś ofiarą błędu medycznego i z tego tytułu powinieneś dochodzić odszkodowania.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Witam wszystkich, od razu powiem na starcie że dochodzenie świadczeń za błędy medyczne to bardzo skomplikowana sprawa. Nie znam się aż tak dobrze na medycynie i nie wiem czy faktycznie ten przypadek kwalifikuje się jako Zespół Sudecka (wiem że dotyczy kości ale szczegółów nie znam). Jeśli chcesz walczyć o odszkodowanie to najpierw musisz się dowiedzieć kto ma wziąć odpowiedzialność za to, czy szpital, czy lekarz, czy 50/50 bo to nie jest takie proste. Patrząc na opis obrażeń to wydaje mi się że warto zawalczyć, powinieneś dostać te kilkanaście albo nawet parędziesiąt tysięcy złotych zadośćuczynienia. No i chyba lepiej od razu wynająć dobrego prawnika co to poprowadzi bo samemu to ciężka sprawa żebyś coś zdziałał.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Acha i dodam jeszcze przydatne info. Skoro wypadek był w pracy, to być może będziesz miał szansę na uzyskanie świadczeń z polisy oc pracodawcy lub bezpośrednio od zakładu pracy. Kwestia taka z czyjej winy był ten wypadek. Wtedy nie musiałbyś się szarpać z tym błędem medycznym czy ten cały zespół Sudecka tylko starać się o pieniądze z racji samego wypadku.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.