Czy notatka policyjna z kolizji drogowej jest do wglądu?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wzory dokumentów Czy notatka policyjna z kolizji drogowej jest do wglądu?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Mayo 3 lat, 11 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kryska
  Uczestnik

  Miałam wypadek, w którym jestem poszkodowana. Policja przyjechała, powiedzieli kto jest winny i jak będzie wyglądała notatka policyjna z kolizji drogowej. Samej notatki przy nas nie sporządzali. Następnego dnia pojechałam więc, aby zobaczyć tą notatkę. Byłam bardzo zdziwiona, kiedy nie udostępniono mi owej notatki zaznaczając, że nie mam prawa do wglądu. Powiedzcie mi czy mieli do tego prawo bo według mnie (ale może się mylę) powinni mi ją udostępnić.

  Avatar
  dawid333
  Uczestnik

  Oczywiście, że powinni Ci ją udostępnić. I znów widzimy jak policja w naszym kraju „pomaga a nie utrudnia’ Brak słów…

  Avatar
  tomeczek
  Uczestnik

  Musisz napisać podanie o wydanie Ci notatki. Dodatkowo musisz pokryć opłatę skarbową. Wtedy policja ma obowiązek Ci taką notatkę wydać. Pozdrawiam

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Notatka policyjna jest niekiedy wręcz wymagana aby uzyskać odszkodowanie. Tak więc to bardzo dziwne że nie chcą ci udostępnić tego dokumentu. Poza tym to taka notatka to powinna ci zostać wręczona już na miejscu, tak mi się wydaje. W przypadku np. kradzieży samochodu to notatka policyjna jest przykładowo niezbędna żeby dostać odszkodowanie z polisy AC albo jesli po stłuczce sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Tak więc jak dla mnie to coś dziwnie wygląda twoja sprawa, nigdy nie powinno być takich problemów chyba że nie jesteś stroną postępowania. Wiadomo że zupełnie obcej osobie nie mogą przedstawić notatki. Gdyby nadal nie chcieli wydać ci notatki to zwróć się bezpośrednio do komendanta czy kogoś wyższego.

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  muszą wydać notatkę i tyle. To bardzo ważny dokument przy ubieganiu się o odszkodowanie.

  Avatar
  Mayo
  Uczestnik

  A firma ubezpieczeniowa nie ma wglądu?

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.