Sprawca kolizji drogowej nie przyznaje się do winy. Co mam zrobić ?!

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Sprawca kolizji drogowej nie przyznaje się do winy. Co mam zrobić ?!

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  przemek
  Uczestnik

  Pomóżcie mi….mam problem, sprawca kolizji drogowej nie przyznaje się do winy !!! Byłem uczestnikiem kolizji drogowej nie z mojej winy. Sprawca przyznał się do winy i nie chciał abym wzywał policję i oświadczył, że jego firma ubezpieczeniowa pokryje koszty z jego PZU. Tak więc spisaliśmy oświadczenie. Następnego dnia Pan po oględzinach powiedział, że pieniądze dostanę na konto po około 3 tygodniach. Dzisiaj mija już 5 tydzień i ku mojemu zaskoczeniu dostałem oświadczenie z PZU, w którym oświadczyli, że odszkodowania mi nie wypłacą bo druga strona nie przyznaje się do winy. Mało tego…Sprawca twierdzi, że to ja jestem winny spowodowania tej kolizji. Wbiło mnie to w fotel… Co ja teraz mam zrobić ? Zniszczenia zostały wycenione na niecałe 1000zł. Błagam…pomóżcie.

  Avatar
  hoh
  Uczestnik

  A masz jakichś świadków, którzy widzieli całe zajście ?

  Avatar
  przemek
  Uczestnik

  Tak, byli świadkowie, którzy to widzieli.

  Avatar
  hoh
  Uczestnik

  W takim razie ja bym próbował najpierw w sposób przyjazny czyli powiedz mu że masz świadków no i jego oświadczenie. Powiedz, że nie chcesz kłopotów i nie możesz sobie pozwolić na naprawę pojazdu z własnej kieszeni. Gdyby to nie zaskutkowało, zaznacz, że zgłosisz przeciwko niemu sprawę do sądu.

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Najpierw należałoby ustalić kto faktycznie jest winny, bo samo przyznanie się do winy nie oznacza jeszcze, że ten ktoś jest faktycznie winien.
  Jeśli wina jest bezsporna, a sprawca wycofuje się to niestety pozostaje droga sądowa.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, Przemek, mam nadzieję, że wspólnymi udam nam się rozwiązać Twój problem.
  Faktycznie, jest możliwe, aby sprawca wycofał się z oświadczenia. Musi to jednak właściwie uzasadnić. Najczęściej kierowcy tłumaczą się, że zostali zastraszeni lub podpisali oświadczenie w szoku i nie do końca byli świadomi, jakie czekają ich konsekwencje.
  W takiej sytuacji możesz wciąż zgłosić się się na policję, w której nie tylko opiszesz wypadek, ale także problem ze sprawcą. Policja powinna przeprowadzić dochodzenie, a także oględziny obu aut. Na tej podstawie może ustalić, kto w rzeczywistości spowodował kolizję. Sam ubezpieczyciel również może ustalić okoliczności zdarzenia.
  Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemu!

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  No to faktycznie masz problem i nauczkę przy okazji. W pierwszej kolejności przydałyby się zeznania świadków. Może miejsce kolizji widziała jakaś kamera przemysłowa. Niestety w tej sytuacji ani ty ani on nie ma dowodów na to kto był sprawcą kolizji więc dowody będą podstawą żeby cokolwiek zrobić.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.