Trafiła mi się szkoda całkowita i co dalej robić? Pomocy!

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Pojazdy Trafiła mi się szkoda całkowita i co dalej robić? Pomocy!

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  zMOTO-beka 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  dada32
  Uczestnik

  Jak w tytule 🙁 Przytrafiła mi się wczoraj szkoda całkowita i co dalej robić w związku z tym???  Byłem uczestnikiem kolizji i jestem poszkodowany. sprawca ma polise OC w PZU. moje auto ma uszkodzony tył. Spodziewam sie uznania tej nieszczęsnej szkody całkowitej. Czy jest ona dla mnie korzystniejsza od wypłaty odszkodowania i naprawy ? Co sie stanie z moim samochodem po uznaniu szkody całkowitej ? Czy zostanie on nadal moj czy PZU go ode mnie zabierze?

  Avatar
  mobilny
  Uczestnik

  Naprawa raczej nie wchodzi w grę ponieważ jej koszt przekroczy 100 % wartości samochodu. Wszystko zależy jednak od wyceny rzeczoznawcy. Podaj jak najwięcej argumentów za tym że samochód ma taką a nie inną wartość. Dostaniesz róźnicę wartości samochodu przed i po wypadku. PZU wystawi samochód na swoją aukcję i być może jakaś firma od Ciebie kupi ten samochód, ale może Ci go zostawią.

  Avatar
  kokosz
  Uczestnik

  Ja kilka lat temu miałem szkodę całkowitą w PZU i wywalczyłem żeby zabrali samochód a mi wypłacili wartość modelu z dnia kolizji. Idź do PZU pogadaj z jakims kierownikiem i może cos ugrasz sensownego.

  Avatar
  zMOTO-beka
  Uczestnik

  Jak mogli ci wypłacić wartość modelu z dnia kolizji? Przecież to tak nie działa, zawsze przy całkach masz wypłacaną różnicę pomiędzy wartością auta sprzed zdarzenia a po zdarzeniu! Pomijając inne kwestie takie jak sprzedaż wraku, aukcje internetowe itd. A co do pytania to przy szkodzie całkowitej też przecież dostaje się odszkodowanie. Nie wiem co jest lepsza a co gorsze. Niektórzy wolą żeby jednak ubezpieczyciel policzył im całkę a inni wolą naprawić auto.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.