Czy jest sens ubiegania się o odszkodowanie z ZUS ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Czy jest sens ubiegania się o odszkodowanie z ZUS ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  rasi
  Uczestnik

  Hej, mam pytanie czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z ZUS bo doznałem urazu stawu skokowego gips założony na 3 tygodnie, zwolnienbie L4 2 i poł miesiaca + rehabilitacja Zdarzenie miało miejsce w pracy ale nie było zgłoszone jako wypadek w pracy do firmy (tak wiem źle zrobiłem) Mam wszystkie dokumenty zwiazane z leczeniem i wizytą na pogotowiu. Dodam jeszcze że noga mimo rehabilitacji i leczenia nie funkcjonuje jak powinna. Często zdarza mi się kuleć gdy przychodzi ból.

  Avatar
  kohu
  Uczestnik

  Oczywiście może Pan jeszcze zgłosić wypadek do pracodawcy jako wypadek przy pracy. Proszę podjąć działania niezwłocznie bo upływ czasu nie jest dobry w tej sytuacj

  Avatar
  rasi
  Uczestnik

  Jest niestety mały problem bo pracodawca z okresu zdarzenia i leczenia nie jest moim obecnym pracodawcą… Czy mimo to jest szansa na odszkodowanie ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  w niczym to nie przeszkadza 🙂

  Avatar
  rasi
  Uczestnik

  Bardzo bardzo dziekuję za odpowiedzi. Przełożony był poinformowany o zdarzeniu w poł godziny od doznania urazu ale niestety nie dopełniłem obowiązku formalnego zgłoszenia tego jako wypadek przy pracy…

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Ustne zgłoszenie powinno wystarczyc.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Rasi, roszczenia z tytułu odszkodowania za wypadek przy pracy nie przedawniają się – możesz więc ubiegać się o odszkodowanie w dowolnym momencie. Musisz udać się do swojego byłego pracodawcy i poprosić o sporządzenie protokołu powypadkowego. Ten na podstawie zeznań świadków, czy relacji Twojego bezpośredniego przełożonego, ustali odpowiedzialnego. Po sporządzeniu protokołu sprawa zostanie przekazana do ZUS, byś mógł otrzymać odszkodowanie.

  Jeżeli to pracodawca okaże się winny, możesz uzyskać dodatkowe odszkodowanie od jego ubezpieczyciela. W taliom przypadku konieczne jest dodatkowe zgłoszenie do właściwego TU. Pracodawca powinien dostarczyć Ci wszystkie potrzebne dane.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.