Czy mam jakąkolwiek szansę na odszkodowanie z PZU ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy mam jakąkolwiek szansę na odszkodowanie z PZU ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ksawier 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  ainuwe
  Uczestnik

  W 2014 roku coś tam dzwignełam w pracy i nie mogłem się wyprostować. wypadl mi dysk i L4 mialam przez jakiś czas.Firma nie uznała mi wypadku przy pracy bo stwierdzili brak związku z pracą. Przed tym wypadkiem nigdy nie leczyłam się na kręgosłup.W rozpoznaniu neurologicznym mam kod choroby G57 Podleczona wróciłam do pracy i nie myślałam pod kątem odszkodowawczym. Po 2 latach uraz się powtórzył .Mam grupowe ubezpieczenie w PZU .Czy mogę teraz składać dokumentacją medyczną z 2014 roku i terażniejszą? Czy mam jakaąkolwiek szansę na odszkodowanie? Czy moja sprawa w PZU może się przedawnić ?

  Avatar
  groch
  Uczestnik

  co Pani dźwignęla w miejscu pracy ? czy byla Pani hospitalizowana?

  Avatar
  ainuwe
  Uczestnik

  Mi chodzi tylko o to po jakim czasie można zgłaszać do PZU i kiedy moja sprawa się przedawni ?

  Avatar
  syfinka
  Uczestnik

  Witam mój chłopak pierwszego grudnia dostał umowę o pracę. Tydzień później wyrejestrował się jako bezrobotny i w tym samym dniu ulegl wypadkowi kiedy przebywał u mojego ojca a mianowicie pomagał mu przy rąbaniu drewna i odrąbał sobie kciuk prawie całkowicie. Po ponad 2 miesięcznym przebywaniu na zwolnieniu zakończył leczenie i dostał zaświadczenie o zdolności do pracy. Ze stosownymi papieramy i historią choroby ubiegał się o odszkodowanie. Nie posiada indywidualnej polisy ubezpieczeniowej a jak się okazało jego pracodawca nie ubiezpiecza grupowo swoich pracowników.
  Czy istnieje możliwość o ubieganie się o odszkodowanie ? Mój ojciej opłaca dodatkowo składkę od odpowiedzialności cywilnej.

  Avatar
  ksawier
  Uczestnik

  Chciałbym się poradzić w sprawie uzyskania odszkodowania ze względu na specjalistyczne ubezpieczenie w PZU w pracowniczym ubezpieczeniu typu P PLUS. Po przebytym leczeniu radiojodem po 2 operacjach zwróciłem się o odszkodowanie do PZU, ze względu na przebytą ciężką chorobę, pobyt i leczenie specjalistyczne. Oczywiście złożyłem cała posiadaną dokumentacje z wszystkich ośrodków oraz przedwszystkim z rzeczonego instytutu onkologii. Po ustawowym miesiącu odmówiono wypłaty odszkodowania rozszczenia z tytułu specjalistycznego leczenia. Leczenie radiojodem jest leczeniem punktowym promieniami jonizującymi. W warunkach ubezpieczenia pisze, że leczenie promieniami jonizującymi zalicza się do radioterapii czyli specjalistycznego leczenia, z którego powinienem uzyskać odszkodowanie.
  PZU przysłało pismo o odmowie. Zamierzam się odwołać lecz nie posiadam już kolejnej dokumentacji. Wspominiano mi o tym, że pomóc może zaświadczenie o przebytej radioterapii lecz szpital wydaje je tylko na wniosek ubezpieczyciela, więc nadal nie mam podstaw do odwołania. Co mam zrobić ?

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.