Czy należy mi się wyższe odszkodowanie za pobyt w szpitalu od PZU?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy należy mi się wyższe odszkodowanie za pobyt w szpitalu od PZU?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Dark3ZZ 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  sarka
  Uczestnik

  W roku 2013 przebywałam na oddziale ortopedii przez caly jeden tydzien. Jako odszkodowanie za pobyt w szpitalu PZU przyznało mi 400 zł. Przeszłam zabieg operacyjny kolana. Było to na skutek wypadku w pracy. Dowiedzialam sie ze powinnam otrzymać kwotę dwa razy wyższą. Jak napisać odwołanie ? Około miesiąc temu, lekarz ortopeda po dokładnym badaniu USG stwierdził, że łąkotka zrosła się jedynie częściowo ale nie jest to sprawa operacyjna.
  Po zabiegu PZU przyznało mi 10% utraty zdrowia.
  Czy w sytuacji gdy wystąpiło powikłanie mam prawo o ubieganie się o wyższe odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  nie sposób poradzić bez poznania sprawy. musisz przedstawić argumenty że to Ty masz racje a nie ubezpieczyciel. Jeżeli nastąpiła komplikacja możesz się odwołać

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Sarka, jak najbardziej możesz napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Wystarczy tylko, że zbierzesz dokumenty, które potwierdzają, że doszło do komplikacji. Tabele ubezpieczyciela pomogą ustalić Ci właściwą kwotę roszczeń, która musi być zawarta w odwołaniu.


  Domyślam się też, że w związku z leczeniem i rehabilitacją poniosłaś dodatkowe koszta. Możesz złożyć dodatkowy wniosek o zwrot tych kosztów. Musisz jednak dołączyć rachunki i faktury, które potwierdzą wydatki.

  Możesz także starać się o zadośćuczynienie za ból i cierpienie – wówczas również musisz złożyć dodatkowy wniosek. Najczęściej jednak to świadczenie jest znacznie wyższe, niż odszkodowanie.

  Avatar
  Dark3ZZ
  Uczestnik

  Po co robić ludziom nadzieje ? Ja po kilku razach już przestałem walczyć z PZU bo to szkoda nerwów. Z reszta na pewno każdy ubezpieczyciel będzie odmawiał dopłaty do odszkodowania z takich dodatkowych polis. Ja spędziłem ponad 3 tygodnie w szpitalu bo jechałem na rowerze już późno było i wjechałem w otwartą studzienkę !! zrobiłem fikołka i w dodatku wpadłem pod koła auta co jechało obok. W sumie gdyby nie auto to doszedł bym do domu sam bo miałem może po samym upadku zadrapania i stłuczenia ale to auto przejechało mi po lewej nodze a konkretnie po kostce no i się porobiło nieźle. W trakcie leczenia doszło jeszcze do jakiegoś zakażenia, nic nie chciało się goić i ogólnie tragedia. Wyszło tak że dostałem już nie pamiętam dokładnie ale coś 2 tysiące z ogonkiem a to jest po prostu śmiech! Za 3 tygodnie w szpitalu i ani do roboty iść ani nic a pisałem później chyba ze 4 pisma żeby przyznali wyższy procent i nic to nie dało. Odpisali że to odszkodowanie za pobyt w szpitalu jest właściwe z podpisaną umową i nie widzą podstaw do zmiany decyzji. Nie warto się odwoływać według mnie bo zawsze przegracie.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.