Czy należy mi się odszkodowanie za zapalenie kaletki stawu łokciowego ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy należy mi się odszkodowanie za zapalenie kaletki stawu łokciowego ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  brat 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  hybo
  Uczestnik

  Podczas rutynowej czynności w pracy uderzyłem łokciem w balustradę. Rękę przeszył straszny ból i poczułem jak by mnie poraził prąd. Ręka bolała coraz bardziej i puchła jednak chciałem przepracować całą zmianę, gdyż po jej zakończeniu miałem 3 dni wolnego i wtedy chciałem zając się ręką. Po 3 godzinach ból był tak silny i ręka tak spuchła, że zgłosiłem brygadziście wypadek a ten z kolei wpisał zgłoszenie do książki wypadków. Człowiek ten jest jednocześnie świadkiem uderzenia. W weekend odpoczywałem i miałem wrażenie, że sytuacja się uspokoi. Myliłem się. W poniedziałek poszedłem do lekarki zakładowej, która mnie wysłała na pogotowie. Tam stwierdzono pourazowe zapalenie kaletki stawu łokciowego. Brałem antybiotyki, robiłem okłady, ból minął jednak zbierała się woda w łokciu. Po 3 tygodniach lekarz stwierdził, że będzie potrzebna punkcja, którą niezwłocznie przeprowadził.. Teraz jest w miarę ok, wróciłem do pracy. Na zwolnieniu lekarskim byłem jakieś 5 tygodni, wypadek w pracy zgłoszony, protokół spisany i zobaczymy jak się sprawa potoczy. czy zapalenie kaletki stawu łokciowego spowodowane uderzeniem w pracy podlega pod jakieś odszkodowanie?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  czy zapalenie kaletki stawu łokciowego spowodowało trwały uszczerbek na zdrowiu? Jeżeli tak, to otrzymasz jednorazowe odszkodowanie z ZUS i ewentualnie odszkodowanie lub odszkodowanie z dobrowolnych ubezpieczeń NNW jeżeli takie posiadasz.

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Ewentualnie możesz wnioskować o odszkodowanie u pracodawcy, jeśli pracujesz w branży o podwyższonym stopniu zagrożenia. Pracodawca ponosi wtedy szkodę niezależnie od stopnia jego winy.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.