Czy należy się odszkodowanie z ZUS dla emeryta?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Czy należy się odszkodowanie z ZUS dla emeryta?

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Marika4 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  emeery
  Uczestnik

  Czy ktoś mi powie, czy przysługuje odszkodowanie z ZUS dla emeryta? moja mama jest emerytką i w drodze na zakupy upadła. ma rękę pękniętą w dwóch miejscach. pytała sie w ZUS-ie czy otrzyma jakieś odszkodowanie i dostała odpowiedz ze nie… czy rzeczywiście tak jest czy otrzymała tylko odszkodowanie z PZU?

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o odszkodowanie z ZUS to się nie należy. Można się ubiegać o świadczenia z dobrowolnych ubezpieczeń NNW oraz w ramach odpowiedzialności cywilnej zarządcy chodnika.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  ZUS na pewno nie zapłaci za taki wypadek. Jedyne co to można uzyskać pieniadze z własnego ubezpieczenia o ile takie w ogóle zostało zawarte. Co do tego odszkodowania od zarządcy chodnika to lepiej dać sobie spokój bo szkoda nerwów i załatwiania. Jeszcze trzeba wszystko udowodnić że to akurat w tym konkretnym miejscu doszło do wypadku. Tak więc jedyne co to można ze swojej polisy na życie uzyskać pieniadze.

  Avatar
  EVI8
  Uczestnik

  A co jeśli byłam w drodze do pracy i potrącił mnie rowerzysta? Czy ZUS coś może zapłacić? Było to w ubiegłym tygodniu a teraz jeszcze jestem na zwolnieniu bo coś nie gra z lędźwiami, mocno nie boli ale jak się położę to czuję dziwne mrowienie. Czy takie coś można zgłosić do ZUSU i do mojego szefa też? Jak to wygląda? Nie ukrywam że chciałabym jakieś odszkodowanie uzyskać. Pozdrawiam.

  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  ZUS od jakiegoś czasu już nie wypłaca odszkodowań za wypadki w drodze do pracy lub powrotnej. Ale nie stoi nic na przeszkodzie żeby od tego rowerzysty domagać się wypłaty odszkodowania. Tylko czy masz jakieś jego dane spisane? Bo jak nie to praktycznie nie masz żadnych szans na pieniądze

  Avatar
  MartynkaWos
  Uczestnik

  W 2016 roku złamałam lewą rękę podczas pracy. Byłam na zwolnieniu L4 i dostałam odszkodowanie z ZUS. Niedawno wyczytałam, że można też wnosić o odszkodowanie od pracodawcy. A dodam że przez pół roku dobre dojeżdżałam do rehabilitanta takiego znajomego i musiałam płacić za każdą wizytę. To co dostałam z ZUSU to zabrakło na te dojazdy i normalnie z pensji musiałam płacić za wszystko. Minęło już trochę czasu ale czy mogę np. napisać o wypłatę dodatkowego odszkodowania do prezesa spółki?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  W sumie to można ubiegać się o odszkodowanie ze strony pracodawcy tylko są pewne warunki. Najważniejsze jest, że wypadek przy pracy musiałby powstać z winy pracodawcy. Czyli np. dopuścił się jakichś zaniedbań.

  Avatar
  MartynkaWos
  Uczestnik

  Pamiętam że był spisywany protokół, nawet gdzieś go mam, musiałabym poszukać. Wypadek był taki że przenosiliśmy w kilka osób paletę bo akurat wózek się zepsuł i znajoma obok nie dała rady i puściła ją. Zdarła sobie skórę na nodze a ja zdążyłam odskoczyć tylko że potknęłam się o kratkę i upadłam na rękę. To czy po takim czymś możliwe będzie uzyskanie odszkodowania?

  Avatar
  Marika4
  Uczestnik

  jeszcze pytanie czy pracodawca miał wykupione ubezpieczenie…

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.