Towarzystwo AXA odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Towarzystwo AXA odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 3 lat, 4 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  xder
  Uczestnik

  Dostałem od axa odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu 3,5 tysiąca złotych i nie wiem czy nie powinno być więcej. W sumie to tak, uszkodziłem lewą dłoń w wyniku czego mam sztywny palec serdeczny i częściowo wskazujący dużo rzeczy nie potrafie zrobić sam. Ubezpieczuyciel dał mi 10% uszczerbku co wyszło jak wcześniej pisałem 3500zł. Czy to nie za mało ? Jestem ubezpieczony grupowo.

  Avatar
  dedene
  Uczestnik

  Ubezpieczenia dobrowolne, to nie to samo co ubezpieczenie OC sprawcy wypadku. Pod uwagę brany jest tylko uszczerbek na zdrowiu bez zadośćuczynienia i rekompensaty. W tabelach może Pan sprawdzić jaki procent przysługuje za dany uszczerbek na zdrowiu.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Xder, niestety bez znajomości OWU i dokładnej dokumentacji medycznej trudno stwierdzić, czy należy Ci się wyższe odszkodowanie.
  Po pierwsze, procent uszczerbku zależy od tego,jak poważny jest uraz i czy są szanse na poprawę. W Twoim przypadku musisz mieć diagnozę wskazującą na to, czy usztywnienie palca będzie się utrzymywało. Sprawdź też tabelę uszczerbku na zdrowia w Twojej polisie – być może 10% uszczerbku na zdrowiu za palce to maksimum.
  Kwota 3500 zł także zależy od warunków polisy. Sprawdź, jakie kwoty ubezpieczyciel przyznaje za poszczególne urazy oraz każdy procent uszczerbku na zdrowiu.
  Jeżeli uważasz, że coś się nie zgadza, to możesz złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.