Pytanie o zadośćuczynienie z OC sprawcy wzór wniosku

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Pytanie o zadośćuczynienie z OC sprawcy wzór wniosku

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kierowca
  Uczestnik

  Dzień dobry, jadąc razem z żoną miałem wypadek samochodowy. Mam do was pytanie o zadośćuczynienie z oc sprawcy wzór wniosku wypełnić można samemu czy to musi sporządzić jakiś prawnik? Generalnie było tak, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w nas. Na miejscu była policja, sporządzili notatkę. Jako że moja żona doznała urazu kręgosłupa i długo sie leczyła chcę domagać sie odszkodowania z OC sprawcy. Czy lepiej to zrobić samemu czy z pomocą prawnika ?

  Avatar
  nawias
  Uczestnik

  Na samym początku lepiej wszystko zrobić samemu. Czyli złożyć wniosek o odszkodowanie z NNW oraz wniosek o zadośćuczynienie z OC sprawcy wraz z dokumentacją medyczną. Jeżeli będzie odmowa albo zaniżone odszkodowanie to polecam wtedy zgłosić się do prawnika lub firmy, która zajmuje się pozyskiwaniem dodatkowych pieniędzy od ubezpieczyciela.

  Avatar
  kierowca
  Uczestnik

  Okej dziękuję. A czy mam wysłać zdjęcia RTG i z tomografii jako dokumentacja medyczna ?

  Avatar
  nawias
  Uczestnik

  Jako dokumentację medyczną wysyłasz potwierdzone kopie historii choroby z poradni, wypisy szpitalne itp. Zdjęcia natomiast zabiera się na ewentualną komisję lekarską.

  Avatar
  kierowca
  Uczestnik

  Okej dziękuję bardzo za odpowiedzi.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Drogi kierowco, to czy warto zdecydować się na pomoc prawnika zależy od tego, jak bardzo sprawa jest skomplikowana.
  Jeżeli jednak sprawca wypadku przyznał się do winy i nie toczy się sprawa karna, to uzyskanie odszkodowania nie powinno sprawiać trudności. Nie jest to też konieczne, jeżeli żona jest w stanie brać udział w likwidacji szkody i nie potrzebuje pełnomocnika.

  Pełnomocnik może jednak stać się konieczny, gdy sprawa zacznie się komplikować, np.: ubezpieczyciel nie będzie chciał przyznać odszkodowania we właściwej wysokości. Także często sprawy o zadośćuczynienie kończą się w sądzie – wówczas sprawy te są tak trudne, że pomoc prawnika staje się niezbędna.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.