Czy za stłuczenie kolana odszkodowanie z PZU mi się należy??

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Czy za stłuczenie kolana odszkodowanie z PZU mi się należy??

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Marika 4 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  Marika
  Uczestnik

  Mili państwo powiedzcie mi tak, bo miałam wypadek w pracy i stłuczenie kolana, odszkodowanie z ZUSU dostałam, ale czy z PZU też mogę dostać pieniądze? W pracy dwa wózki elektryczne przygniotły mi nogę. Doznałam stłuczenia powierzchni bocznej i przyśrodkowej kolana prawego. Nogę mam w gipsie przez okres 15 dni. Czy należy mi się odszkodowanie z PZU ? Mam ubezpieczenie grupowe w pracy.

  Avatar
  baton
  Uczestnik

  Coś dostaniesz, ale duża kwota to nie będzie…. Ile dokładnie to orzeknie komisja.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Jeśli był to wypadek przy pracy to należy Ci się odszkodowanie z ZUS. Jednak to czy dostaniesz czy nie, zależy od lekarza orzecznika. Gdy zakończysz leczenie, zgłoś się do pracodawcy, aby skierował Cię do lekarza orzecznika. Twoje dokumenty (m.in. protokół powypadkowy i druk N9) zostaną wysłane do ZUS-u i zaproszą Cie na komisję. Na komisji lekarz orzecznik stwierdzi procentowy uszczerbek na zdrowiu i dostaniesz odszkodowanie. No chyba, że lekarz orzecznik przyzna 0% to wtedy nie dostaniesz, ale będziesz mogła się odwołać

  Avatar
  Marika
  Uczestnik

  Aha… czyli rozumiem,że mam ubiegać się o odszkodowanie z ZUS-u a nie PZU, tak ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Odszkodowanie z PZU i odszkodowanie z ZUS to całkowicie różne odszkodowania. Jeśli chodzi o PZU to w Waszej firmie na pewno jest osoba, która sie tym zajmuje więc idź do niej po wszytskie informacje. Jeśli chodzi o ZUS to tak jak pisałam wcześniej.

  Avatar
  Marika
  Uczestnik

  Jestem po kontroli lekarskiej. Dostałam dodatkowo 2 tygodnie w gipsie bo lekarz stwierdził stłuczenie i krwiak stawu kolanowego. Ile mogą mi przyznać z PZU ?

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.