Czy taki wzór pisma o odszkodowanie za złamanie jest ok?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wzory dokumentów Czy taki wzór pisma o odszkodowanie za złamanie jest ok?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  pitolito
  Uczestnik

  Czy mój wzór pisma o odszkodowanie za złamanie do zarządcy drogi jest poprawny?

  Niniejszym chciałbym zgłosić, iż w dniu 04.10.2017 około godziny 11 doznałem poważnych urazów związanych z upadkiem na rowerze, w efekcie najechania na głęboką i szeroką dziurę w asfalcie na drodze gminnej …………………
  Poniżej wymieniam obrażenia, których doznałem:
  – stłuczenie głowy,
  – stłuczenie prawego stawu skokowego,
  – stłuczenia prawego ramienia,
  – stłuczenie prawego kolana (które jest po zabiegu artroskopii,
  – liczne obtarcia skóry

  Dla potwierdzenia zaistniałej sytuacji dołączam do pisma zdjęcia drogi. Dodatkowo dołączam kartę informacyjną z pogotowia i szpitala.
  Na miejsce zdarzenia nie była wzywana karetka ani policja, gdyż pod wpływem szoku powypadkowego doszedłem do miejsca zamieszkania z którego po paru godzinach zostałem dowieziony najpierw na pogotowie, a następnie skierowano mnie do szpitala wojewódzkiego
  Moment wypadku widzieli świadkowie i dołączam również ich zaświadczenie potwierdzające fakt mojego wypadku w podanym miejscu drogi gminnej.
  W związku z zaistniałą sytuacją ponoszę koszty niniejszego wydarzenia, jak i obawiam się czy część śladów z wypadku nie pozostanie na zawsze w postaci blizn. Będę zobowiązany za propozycję rozwiązania w tej sprawie, zarówno w zakresie moich kosztów osobowych, jak i przywrócenia podanego miejsca drogi do właściwego stanu, który nie powoduje zagrożenia wypadkiem.

  Z poważaniem

  ………………………………….

  Załączniki:
  1. Karta informacyjna z szpitala i pogotowia
  2. Zaświadczenia świadków
  3. Zdjęcia zgodnie z opisem powyżej.
  4. Faktury związane z leczeniem

  Avatar
  usi
  Uczestnik

  W moje ocenie pismo jest słabe (jest to tylko pismo tylko informacyjne.) Należy oszacować szkodę i wnieść o konkretne kwoty odszkodowania i zadośćuczynienia z wnioskiem o ewentualne przekazanie pisma do ubezpieczyciela.

  Avatar
  pitolito
  Uczestnik

  Nie wiem jak oszacowac tą kwotę… nigdzie nie ma podanego ile można wynegocjowac przy takich uszkodzeniach…

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Może być to kwota np. parędziesiąt czy też kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  Avatar
  kieroffca
  Uczestnik

  No pisemko ładne ale średnio dotyczy bezpośrednio twojego interesu. Napisz twardo jakie koszty leczenia poniosłeś, czy utraciłeś w związku z tym jakieś dochody i na ile szacujesz szkody osobowe. Tak to wiesz, mogą ci wypłacić 200 zł i tyle będziesz z tego miał. Jeszcze podsuną ci ugodę żebyś czasem później nie mógł wnosić o więcej i tak się skończy to wszystko. Napisz konkretnie o kwotę jakiej oczekujesz, podaj swój numer konta na który mają przelać kasę. Zobacz sobie jak wyglądają wnioski o wypłatę odszkodowania na różnych stronach prawniczych. Chociaż sprawa już ma swoje miesiące i na pewno wszystko się skończyło, daj znać co w końcu wyszło w tej sprawie.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Z tym zadośćuczynieniem możesz problem jak się domyślam. To jest najtrudniejsze bo odszkodowanie to wiesz, masz papiery na to i konkretną kwotę. A zadośćuczynienie to już zależy od wielu nieoficjalnych czynników. Polecam popatrzeć sobie na wyroki sądowe które są dostępne online i zerknąć jakie kwoty zadośćuczynień były przyznawane w podobnych przypadkach jak twój.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.