Uszkodzona torebka stawowa kostki i wypłata odszkodowania z NNW

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Uszkodzona torebka stawowa kostki i wypłata odszkodowania z NNW

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 2 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  mila9
  Uczestnik

  W marcu skręciłam staw skokowy podczas wf-u. Efekt? Uszkodzona torebka stawowa kostki.  Dnia następnego pojechalam do szpitala. W szpitalu usłyszałam, że mam skręcony staw skokowy i zerwaną torebkę stawową. Dostalam gips na 3 tygodnie. Zalecenia to rehabilitacja i kule. Ubezpieczona jestem grupowo na uczelni. Ubezpieczenie 40zł od NNW na kwotę 300.000zł. Złożyłam wniosek i wszystkie dokumenty. Komisja lekarska trwała ok. pół minuty. Przyznano mi 2% Uważam, że to za mało. Czy jest sens odwolywac sie ?

  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Warto sie odwołac. Jeżeli odwołanie do ubezpieczyciela nie pomoże to zostaje skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Jeśli sprawa dotyczy ubezpieczenia NNW, to kwestię wypłaty świadczenia procentowego uszczerbku regulują ogólne warunki ubezpieczenia, a nie działanie firmy.

  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  Wszystko zależy od warunków umowy ubezpieczenia. Jeżeli masz tam wpisane że np. minimum wynosi 5% za ten uszczerbek to jak najbardziej musisz się odwołać. A jeśli masz jakieś widełki np. 1 – 10% no to też możesz spróbować się odwołać tylko pewnie musisz coś udowodnić że uraz jest bardziej rozległy i przysługuje Ci większy uszczerbek procentowy.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Osobiście bym zostawił temat bo często odszkodowania z takich ubezpieczeń sa wypłacane zgodnie z warunkami umowy. Raczej nie zdarza się żeby ubezpieczyciel złamał zasady ubezpieczenia. Na spokojnie usiądź i sobie przeczytaj te warunki, a w sumie to te tabelkę gdzie masz rozpisane ile % ci się należy za konkretny uraz.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.