Mam ważne pytanie o odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasazer

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Mam ważne pytanie o odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasazer

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  onedrek
  Uczestnik

  Witam

  chciałbym się spytać o odszkodowanie dla pasażera po wypadku samochodowym, ponieważ w zeszłym tygodniu mieliśmy z żoną wypadek bez udziału innego samochodu. Złapaliśmy kapcia i wylądowaliśmy w rowie. żona kierowała. W szpitalu bylismy 3 dni, mamy małe urazy. Czy możemy starać się o odszkodzowanie z OC pojazdu naszego ? Czy zabiorą część zniżek po wypłaceniu odszkodowania ?

  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Z polisy OC przysługuje Panu zadośćuczynienie za krzywdę oraz odszkodowania za poniesione koszty leczenia, rehabilitacji itp.
  Jeśli ma Pan jakieś dobrowolne ubezpieczenia NNW to z nich również można skorzystać.

  Avatar
  onedrek
  Uczestnik

  Dowiedziałem się od policjanta że „jakim prawem ja mogę domagać się odszkodowania z własnego OC skoro nie było sprawcy wypadku”

  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Polisa OC nie jest wykupiona na osobą, ale na pojazd i chroni przed odpowiedzialnością aktualnego w danym momencie kierowcę. Pan w chwili wypadku był pasażerem, a szkoda dotyczy Pańskiego zdrowia. Może Pan dochodzić świadczeń z polisy OC samochodu którego był Pan pasażerem.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Z tego co mi wiadomo to jeśli pasażer i jednocześnie właściciel czy współwłaściciel polisy OC został ranny w wyniku wypadku, to może ubiegać się o zadośćuczynienie, ale nie może wnosić o odszkodowanie za uszkodzony samochód.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.