Pytanie o odszkodowanie z pzu za chorobę nowotworową

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Pytanie o odszkodowanie z pzu za chorobę nowotworową

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 6 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  opuncja
  Uczestnik

  Dzień dobry, wykryto u mnie nowotwor kości i czeka mnie amputacja nogi. Mam więc pytanie o odszkodowanie z pzu za chorobę nowotworową. Z OWU wynika, że powinnam dostać odszkodowanie za tą chorobę i jej następstwa. Kiedy mogę składać dokumenty o odszkodowanie? Czy już po całkowitym zakończeniu leczenia i zakupie protezy czy można jeszcze przed zakupem? Czy mam przedstawić fakturę za zakup czy wystarczy tylko kosztorys wykonania protezy? Czy od takiego odszkodowania będę musiała odprowadzić podatek?

  Avatar
  susi
  Uczestnik

  Proszę zapoznać się z OWU, gdyz zwykle ubezpieczyciel wyłącza swoją odpowiedzialność za szkody spowodowane chorobą Wolne od podatku dochodowego są: otrzymane odszkodowania lub zadośćuczynienia, jeżeli ich wysokość lub zasady ustalania wynikają wprost z przepisów odrębnych ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw, z wyjątkiem m.in.: odszkodowań za szkody dotyczące składników majątku związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

  Avatar
  mary
  Uczestnik

  najlepiej zadzwonić do danego towarzystwa, bowiem w ramach niektórych, szczególnie droższych pakietów są dodatkowe usługi jak np. transport ze szpitala, czy pielęgniarka przez parę godzin itp. Należy przesłać do TU kartę informacyjną z okresem pobytu w szpitalu i to będzie podstawą wypłaty (po zakończeniu leczenia).

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Witam, może Pani już składać dokumenty do zakładu ubezpieczeń. Druki zgłoszenia szkody najczęsciej są na stronach internetowych ubezpieczycieli więc można wydrukować, wypełnić i przesłać wraz z dokumentami do zakładu ubezpieczeń. Kosztorys powinien być wystarczający dla ubezpieczyciela, do pokrycia kosztów. Podatku odprowadzać Pani nie będzie musiała.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, Opuncja, jest mi bardzo przykro z powodu Twojej choroby. Mam nadzieję, że odszkodowanie chociaż częściowo Cię odciąży i umożliwi skupienie się na własnym zdrowiu.

  Kiedy mogę składać dokumenty o odszkodowanie? Czy już po całkowitym zakończeniu leczenia i zakupie protezy czy można jeszcze przed zakupem?

  O odszkodowanie możesz starać się jeszcze podczas leczenia. Jeżeli pojawią się nowe wydatki lub leczenie będzie się przedłużać – możesz złożyć dodatkowy wniosek.

  Czy mam przedstawić fakturę za zakup czy wystarczy tylko kosztorys wykonania protezy?

  Zależy to od warunków polisy, ale najprawdopodobniej sam kosztorys wystarczy.

  Czy od takiego odszkodowania będę musiała odprowadzić podatek?

  Odszkodowanie jest dochodem wolnym od podatku, a więc oznacza to, że nie musisz nic dodatkowo odprowadzać.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.