Czy ktoś wie ile za 1 procent uszczerbku na zdrowiu pzu płaci ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Czy ktoś wie ile za 1 procent uszczerbku na zdrowiu pzu płaci ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  olaf
  Uczestnik

  Witam, mam do Państwa pytanie, czy ktoś z was wie ile za 1 procent uszczerbku na zdrowiu pzu powinno zapłacić? Niedawno złamałem sobie kostkę podudzia lewego. Na szczęście obyło sie bez przemieszczenia. Pech chciał, że doszło również do skręcenia stawu skokowego lewego. Moje drugie pytanie brzmi: „czy mam zgodzić się na kwotę zaproponowaną przez ubezpieczyciela ?” Zaproponowali mi 2500zł. Napiszcie co mam zrobić.

  Avatar
  ulka
  Uczestnik

  Zwróć się do PZU z prośbą o podesłanie orzeczenie od lekarza.

  Avatar
  lolxd
  Uczestnik

  Zgadzam się z „ulka”. Zgłoś sie do PZU.

  Avatar
  olaf
  Uczestnik

  Okej, zgłoszę się do nich. Dzięki wielkie 🙂

  Avatar
  olaf
  Uczestnik

  Zrobiłem tak jak mi poleciliście. Nie zgodziłem się na zaproponowaną kwotę i oddelegowali mnie do lekarza orzecznika. Lekarz na podstawie dokumentów stwierdził zaocznie tylko uszczerbek na zdrowiu, więc papierów jeszcze nie mam… Mimo wszystko przelali mi pieniądze na konto, ale jak się okazało jest to mniej niż na początku (2200 zł). Co ja teraz mam zrobić ? Pomóżcie

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Olaf, nie musisz się zgadzać na propozycję ubezpieczyciela. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, który znajdziesz w tym miejscu. Ważne jest, abyś dołączył możliwie jak najszerszą dokumentację medyczną. Przydadzą się również wszelkie rachunki związane z leczeniem – np rachunki za rehabilitację, opatrunki i np.:kule, czy nawet rachunki za dojazdy do placówek medycznych. To również ma wpływ na wysokość odszkodowania.
  Dodatkowo możesz starać się także o zadośćuczynienie za ból i cierpienie. Powinieneś jednak złożyć dodatkowy wniosek do ubezpieczyciela.
  Warto poprosić także o zorganizowanie komisji lekarskiej. Wówczas lekarz orzecznik zbada Twój stan nie tylko na podstawie dokumentów i tabeli uszczerbku na zdrowiu.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.