Kręgozmyk a odszkodowanie po wypadku – pytanie

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Kręgozmyk a odszkodowanie po wypadku – pytanie

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  olebisk
  Uczestnik

  Witam, dźwigając telewizor w pracy nagle poczułem okropny ból w krzyżu. Finalnie okazało się, że był to kręgozmyk a odszkodowanie nawet nie zostało mi wypłacone. Dlaczego to schorzenie nie jest zaliczane do wypadków ?

  Avatar
  travel
  Uczestnik

  Według lekarzy jest to po prostu wada wrodzona, która postępuje a wypadek nasilił dolegliwości bólowe. Miałem to samo.

  Avatar
  olebisk
  Uczestnik

  Ale ja miałęm operację…Mam wkręcone śruby w kręgosłup. Boli mnie to i czasem mdleję. Czy ZUS nie przyzna mi uszczerbku na zdrowiu ??? Przecież to wszystko się stało przez to dźwiganie W PRACY.

  Avatar
  travel
  Uczestnik

  W moim przypadku ZUS dołożył wszelkich starań aby udowodnić mi że wcześniej skarżyłem się na dolegliwości bólowe kręgosłupa i że są to zwyrodnienia.

  Avatar
  olebisk
  Uczestnik

  U mnie ZUS twierdzi, że zmyślam. Zamierzam iść do sądu z tą odmową przyznania mi uszczerbku na zdrowiu i odszkodowania, bo przed pracą w tym sklepie nie miałem żadnych dolegliwości kręgosłupa.

  Avatar
  travel
  Uczestnik

  Ja chciałem dalej pracować i byłem tak głupi, że zrezygnowałem z odszkodowania, a po 3 miesiącach 100% płatnego zwolnienia powypadkowego, wróciłem do pracy. Doczekałem sie ponownego badania lekarskiego, ale nie zauważyłem dopisku, że mogę dźwigać max 5 kg. W pracy ciągle dawali mnie na lekkie prace aż dali mi do zrozumienia, że nic tu po mnie. Niestety w dzisiejszym świecie człowiek się nie liczy…

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Olebisk, Twoja sytuacja jest trudna, ale wygląda na to, że doznałeś choroby zawodowej. Uraz nastąpił w pracy, a zatem powinieneś otrzymać jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Możesz starać się także o odszkodowanie od ubezpieczyciela swojego pracodawcy. Jest to możliwe, o ile uraz pleców nie był podany w karcie ryzyka.

  Pracodawca powinien sporządzić protokół wypadku przy pracy, a następnie razem z Twoim wnioskiem przesłać do ZUS. Jest szansa na odszkodowanie. Musisz jednak udowodnić, że dźwiganie w pracy miało bezpośredni wpływ na pojawienie się kręgozmyku. Być może ZUS i ubezpieczyciel będą chciały udowodnić, że już wcześniej pojawiły się symptomy choroby, a praca tylko pogorszyła sprawę.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.