Wybity bark odszkodowanie z ZUS po wypadku w pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wybity bark odszkodowanie z ZUS po wypadku w pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  ksawery55
  Uczestnik

  Przez wypadek w pracy miałem wybity bark. Czy po czymś takim odszkodowanie z ZUSU będzie mi przysługiwać? 5 tygodni zwolnienia, 3 tygodnie w gipsie i 2 tygodnie rehabilitacji Nie mam co liczyc na odszkodowanie z ZUSu ale szef uznal ze cos mi sie nalezy i sam chce mi zaplacic. Ile dostal bym z ZUSu za taki wypadek ?

  Avatar
  monia21
  Uczestnik

  4 lata temu moj maż uległ wypadkowi w pracy. nie było to zgłoszone jako wypadek przy pracy. na drugi dzień maz poszedł do lekarza z bólem barku. dostał skierowanie na prześwietlenie i do ortopedy. z prześwietlenia wyszło ze ma zmiany zwyrodnieniowe. ortopeda skierował go na rehabilitacje po której bóle nadal nie ustępowały a były jeszcze gorsze i się nasilały… przebywał na zwolnieniu 180 dni potem rok caly na zasiłku rehabilitacyjnym. w tym czasie przeszedł 3 rehabilitacje. złożył wniosek o rentę ale ZUS uznał ze jest zdolny do pracy. znalazł prace gdzie przepracował jeszcze 2 lata cały czas z silnymi bólami barku .Lekarz ortopeda w tym roku zlecił USG i rezonans magnetyczny po których wynikło poważne uszkodzenie barku zerwanie ścięgna i zerwane mięśnie które zanikały i inne uszkodzenia. dostał skierowanie do specjalisty który stwierdził że bez operacji się nie obejdzie. znowu na zwolnieniu przez 180dni i 6 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym. staralismy się o przedłużenie tego zasiłku ale ZUS odmówił prawa i orzekł ze jest zdolny do pracy Czy w takiej sytuacji będzie mógł dostać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu i co trzeba zrobić ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Roszczenia z tytułu wypadków przy pracy nie ulegaja przedawnieniu. Należy zgłosić wypadek w podmiocie zatrudniajacym męża 4 lata temu (jeżeli taki istnieje oczywiście)

  Avatar
  ksawery55
  Uczestnik

  a jeśli zakład nie istnieje to co wtedy zrobić ?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jeżeli zakład ubezpieczeń już nie istnieje to nie powinno być problemów aby zgłosić wypadek do ZUSU.

  Avatar
  firgo
  Uczestnik

  A co jeżeli pracownik w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu? W mojej rodzinie mam taki przypadek gdzie pracodawca nawet nie chce sporzadzić protokołu bo uważa że i tak ZUS nic nie wypłaci.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Z tego co wiem to jeśli taki pracownik sam nie przyczynił się do wypadku to normalnie powinni wypłacić odszkodowanie

  Avatar
  firgo
  Uczestnik

  A co z terminem zgłoszenia do ZUs-u? Wypadek przy pracy był w 2016 roku tylko że temat ucichł. Firma nadal istnieje, prezes się nie zmienił, mąż dalej pracuje na tym samym stanowisku co w dniu wypadku. Czy to nie problem że zgłoszenie jest tak późno?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Nie powinno być problemu. Nie ma ograniczonego czasu na zgłoszenie wypadku do ZUSU, tylko może być problem żeby to jakoś sensownie udowodnić. Ustalić dokładny przebieg zdarzenia. Tak czy owak warto to zgłosić.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.