Ile można czekać na decyzję ?!

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  dorek 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  nerwuska
  Uczestnik

  witam, mialam stluczke. Kobieta wymusila pierwszenstwo. minelo 2 miesiace a ja nadal nie wiem co mam robic… Okolo tygodnia temu dostalam informacje, jaka kwote moge uzyskac. mialam telefonicznie potwierdzic, ze sie zgadzam. Dzwonie, a pan mi mowi, ze kwota jeszcze nie jest potwierdzona przez eksperta i trzeba czekac… Ile trzeba czekać na takie cos.. ???

  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  „Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie
  pod określonymi warunkami i jeśli ustalenie odpowiedzialności TU albo wysokości odszkodowania nie zależy od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego” Wypłata może nastąpić maksymalnie do 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie, ale wówczas TU powinno Panią zawiadomić na piśmie dlaczego nie może zachować terminu 30 dni, podać przypuszczalny termin podjęcia ostatecznej decyzji, a także wypłacić bezsporną część odszkodowania.

  Avatar
  pomi
  Uczestnik

  Jeśli od zgłoszenia szkody minęło już 30 dni, a Pani nie otrzymała od nich żadnego pisma to ubezpieczyciel nie spełnił obowiązku nałożonego na niego przez ustawodawcę. Ma Pani podstawę aby złożyć skargę.

  Avatar
  nerwuska
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedzi

  Avatar
  dorek
  Uczestnik

  Mam podobną sytuację…Kolizję miałem pod koniec roku, rzeczoznawca dokonał oględzin 03 stycznia i do tej pory nie otrzymałem odszkodowania jak również żadnego pisma od TU. Czy mogę żądać odsetek od ubezpieczyciela?

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.