Jakie odszkodowanie za szwy po wypadku?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Jakie odszkodowanie za szwy po wypadku?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  mrobcykany 3 lat temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kwiatuszek
  Uczestnik

  Hej, miałam wypadek w pracy. Mam pytanie: o jakie odszkodowanie za szwy mogę się ubiegać i kiedy? Podczas wypadku przecięłam sobie palec. Skończyło się w szpitalu na 2 szwach. Po 14 dniach miałam jechać je ściągnąć, ale jednak ich nie ściągnęli i mam dodatkowo 12 dni chorobowego. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  Avatar
  bido
  Uczestnik

  Najpierw to Ty musisz wyzdrowieć… w sensie, że leczenie musi być zakończone. Dodatkowo wypadek musi być uznany za wypadek w pracy.

  Avatar
  tobiasz
  Uczestnik

  Taki przypadek jak Twój może być zlikwidowany z tzw. NNW czyli z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków indywidualnych bądź grupowych. Tak jak pisał „bido” szkodę możesz zgłosić po zakończeniu leczenia i rehabilitacji. Jeśli chodzi o procent, który dostaniesz to określa go lekarz orzecznik na komisji lekarskiej.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Za taki uraz to mówiąc szczerze na cuda bym nie liczył. Uszczerbek jest bardzo mały, więc może góra 1-2% będzie przyznane. Podobnie będzie miała się sprawa do ubezpieczenia NNW, jeśli w ogóle takie pani posiada. Podejrzewam że mogą nawet nic nie wypłacić.

  Avatar
  mrobcykany
  Uczestnik

  To podłączam się do pytania ale moja sprawa jest trochę inna. Tez miałem wypadek podczas pracy i miałem rozcięte ramię na jakieś 10 cm. Już nie pamiętam ile miałem szwów dokładnie ale dostałem 1400 zł z zusu. Wypadek był niecałe 2 miesiące temu. Czy mogę jeszcze wnosić o odszkodowanie od pracodawcy?

  Powiem więcej, stałem przy maszynie a że jestem niski to miałem pod nogami plastikowy stołek. Prosiłem już dawno temu żeby kupili taki z gumowymi nóżkami albo żeby coś antypoślizgowego zamontowali bo podłoga praktycznie cały czas mokra (jest na bieżąco myta). No i nastał gdzie w którym spadłem z tego stołka wprost na rant taśmociągu i przez to rozciąłem sobie rękę.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.