Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania z ZUS?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania z ZUS?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  caroljna 4 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kogucik
  Uczestnik

  Czy ktoś powie mi, jakie może być czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania z ZUS ? Jestem już 14 dni od orzeczenia i nadal nie mam pieniędzy na koncie. Czy mam do nich dzwonić i się pytać? Czy jeszcze mają czas na wypłatę?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Od wystawienia orzeczenia ZUS ma 14 dni na decyzję. Następnie mają 30 dni (od wydania decyzji) na wypłacenie ustalonego odszkodowania.

  Avatar
  zgoda
  Uczestnik

  Tak, ZUS ma 30 dni na wypłatę od wydania decyzji. Pozdrawiam

  Avatar
  caroljna
  Uczestnik

  dzien dobry

  mam pytanie do jakiegoś prawnika bo mąż miał wypadek w pracy na magazynie, niestety dosyć poważny i do dzisiaj musi jeździć na rehabilitacje ponad 50 km od domu. Dostałam pieniążki do zusu ale nie starcza już na leczenie bo jeden dojazd kosztuje ok. 30 zł a rehabilitacja to już 150 zł za wizytę. Czy mogę jeszcze gdzieś napisać żeby mieć więcej środków na leczenie? Niestety jest nam ciężko kiedy mąż nie pracuje a przecież leczyć się musi

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  W sumie to jeżeli wypadek nie był z winy męża to firma powinna mu wypłacić dodatkowe odszkodowanie tak żeby mu starczyło na leczenie. Kwestia tylko co było zapisane w protokole powypadkowym.

  Avatar
  caroljna
  Uczestnik

  Powiedzieli że półka się zawaliła ale była dostosowana do tej wagi i to wina producenta jest i gdyby chciał pieniądze to musi do niego pisać a nie do firmy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.