Jak napisać sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika zus uzasadnienie

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Jak napisać sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika zus uzasadnienie

Tagi: 

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  bozenka
  Uczestnik

  Dzień dobry forumowiczom

  Mam pytanie i prośbę ponieważ nie wiem jak napisać sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika zus uzasadnienie. W wyniku wypadku samochodowego doznałam wieloodłamowego złamania trzonu kości ramiennej lewej. Miałam stabilizator zewnętrzy przez ponad 4 miesiące. Po 6 miesiącach stawiłam się na komisję, gdzie ZUS przedłużył mi świadczenie rehabilitacyjne. Następnie składałam wniosek o rentę jako że jestem niezdolna do pracy. Po komisji dostałam odpowiedź od ZUS-u, która brzmiała tak: „Nie jest Pani niezdolna do pracy”. Co jest ciekawe, że mój lekarz prowadzący napisał, że jestem niezdolna do pracy czyli opinie lekarzy są sprzeczne. Jakikolwiek ruch jest dla mnie bolesny a dodam, że jestem leworęczna. Co powinna zawierać odmowa ? Jak ją napisać ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Sprzeciw powinien zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji, określenie i zwięzłe uzasadnienie zarzutów i wniosków oraz podpis ubezpieczonego albo jego przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.

  Avatar
  bozenka
  Uczestnik

  Czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie po zakończeniu leczenia ? Wypadek był w drodze do pracy.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Od marca 2003 r. ZUS nie wypłaca jednorazowego odszkodowania za stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy. Natomiast jeżeli w wypadku tym nie była Pani sprawcą to może Pani ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku.

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Jeśli masz ubezpieczenie NNW to z tego też możesz zlikwidować szkodę.

  Avatar
  bozenka
  Uczestnik

  Czy w takim razie mam szczegółowo napisać o wszystkim ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  W sprzeciwie proszę odnieść się do wszystkich wymienionych kwestii i podeprzeć je zaświadczeniami od lekarzy.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Te odwołania od ZUSu to śmiech na sali ogólnie. To jest rzadkość żeby takie pisemka przynosiły jakieś korzyści. Co do odszkodowania to faktycznie nie masz szans na kasę bo ZUS już od dawna nie płaci odszkodowania za wypadki w drodze do pracy lub drodze powrotnej. Lepiej od razu poszukaj sobie innej pracy, w której sobie poradzisz bo taka walka o rentę czy inne świadczenia to bez sensu aktualnie. Swoja droga jak toczyła się sprawa przez te 5 miesięcy? Powinnaś już coś zadziałać w tym kierunku w takim czasie.

  Avatar
  JagodziankaXD
  Uczestnik

  Cześć hej!! Mam 23 lata i w marcu pracowałam na umowę zlecenie w sklepie. Pod koniec pracy myliśmy podłogę i przy lodówkach musiał się wylać jakiś jogurt i zwyczajnie się poslizgnęłam na nim i poleciałam 😀 byłam u lekarza i wyszło że mam skręcony nadgarstek. Byłam 2 tygodnie na zwolnieniu i później normalnie dalej pracowałam na umowe zlecenie. Czy za takie coś mogę dostać odszkodowanie z ZUSu?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jak najbardziej kierowniczka sklepu powinna to zgłosić do zusu. Nie rozumiem dlaczego od razu tak się nie stało, przecież skoro płaciła składki itd. to nie ma nic do stracenia, a Tobie przynajmniej zus wypłaci kilka złotych. Ważne żeby dopełnić tych formalności wszystkich, powinna być sporzadzona karta (nie protokół!) wypadku przy pracy. Takie rzeczy powinna wiedzieć kierowniczka sklepu. To ona wysyła te papieru do zusu a ty jedyne co to możesz tylko sprawdzić czy wszystko się zgadza w opisie wypadku.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.