Jak napisać odwołanie do PZU – ręcznie czy w inny sposób ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Jak napisać odwołanie do PZU – ręcznie czy w inny sposób ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 7 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  pierc
  Uczestnik

  Witam, powiedzcie mi jak napisać odwołanie do PZU bo w wyniku wypadku zerwałem więzadło krzyżowe oraz doszło do częściowego zniszczenia łąkotki. Odszkodowanie z PZU wyniosło tylko 3%, ponieważ dokumentacja i wypis ze szpitala był napisany przez lekarzy bardzo źle. Po drugiej artroskopi mój lekarz prowadzący powiedział abym pisał odwołanie bo „to jest śmieszne po prostu”. Dlatego pytam Państwa jak napisać takie odwołanie ?

  Avatar
  atropa
  Uczestnik

  Na komputerze napisz normalnie, a potem to wydrukuj. Odwołanie to powinno być bardzo szczegółowe. Powinno zawierać takie informacje jak dokłądny opis wypadku, przebieg leczenia, koszty wszelakie itp. Do tego dołącz dokumentację medyczną. Napisz czego tak naprawdę żądasz od PZU.

  Avatar
  pierc
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedź.

  Avatar
  pierc
  Uczestnik

  A więc tak… napisałem to odwołanie i przyznali mi tym razem o 5% więcej. Czy mam jeszcze coś więcej z tym zrobić ? Dodam, że od wczoraj kolano mi spuchło, bo pewnie krew tam napłynęła…

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Pierc, Twój problem jest bardzo powszechny. Towarzystwa Ubezpieczeniowe bardzo często przyznają zaniżone odszkodowanie, nawet w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Możesz spróbować odwołać się jeszcze raz, ale musisz bardzo dokładnie uzasadnić swoje stanowisko. Możesz na przykład powołać się na pogarszający się stan kolana. Tutaj konieczna jest również dokumentacja medyczna, która potwierdzi rozmiar urazu.

  Warto także domagać się komisji lekarskiej, podczas której lekarz zbada Cię osobiście. Najczęściej bowiem przeprowadzane są tzw. komisje zaoczne. Lekarz tylko na podstawie dokumentów medycznych ustala uszczerbek na zdrowiu, co może nie być wystarczające.

  W ostateczności można także złożyć pozew do sądu.

  Avatar
  IzkaIzabella
  Uczestnik

  Dzień dobry, czy mogłabym prosić o odpowiedź eksperta? Miałam niewielki wypadek jak wracałam z pracy. Potknęłam się o wystającą wycieraczkę jak wychodziłam z firmy i uderzyłam się w łokieć jak upadłam na beton. Napisałam do PZU bo mam ubezpieczenie grupowe w pracy ale odpisali mi, że uraz jest tak mały że nie kwalifikuje się nawet do ich tabeli procentowej czy coś takiego. No bez przesady, bo miałam założony taki kołnierz na rękę i nie mogłam normalnie zginać ręki przez 3 tygodnie. No to jak tak uraz może się nie kwalifikować? Proszę o odpowiedź, wypadek miał miejsce 14 czerwca.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Pani Izo to nic dziwnego!! Ile ja miałem takich przypadków to szkoda mówić, w sensie nie ja osobiście ale znajomi prosili mnie o pomoc w takich sprawach bo nieco ogarniam ten rynek odszkodowań. Właśnie takie są te polisy grupowe, indywidualne, na życie i wszystkie inne. Dostajesz umowę i jakieś warunki na 50 stron których i tak nikt nie czyta bo po co. A właśnie w tych warunkach jest taka tabela i radziłbym na spokojnie żebyś sobie poczytała za jakie urazy wypłacają odszkodowanie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.