PZU zgłoszenie wypadku w pracy – czy nie będzie problemów?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy PZU zgłoszenie wypadku w pracy – czy nie będzie problemów?

Tagi: 

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Vindoo 4 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  irek77
  Uczestnik

  Chciałbym uzyskać odszkodowanie z PZU, zgłoszenie wypadku w pracy  już nastąpiło. Miałem wypadek podczas pracy. Założyli mi 5 szwów. Aby w pracy otrzymac pelną pensje zgodziłem sie tego nie zgłaszac jako wypadek w pracy. Płace ubezpieczenie w PZU,w zwiazku z tym mam pytanie czy moge zgłosic u ubezpieczyciela mój wypadek jako wypadek w pracy? Czy zakład bedzie miał z tego powodu jakies konsekwencje ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Dla Twojego ubezpieczyciela nie ma znaczenia gdzie miał miejsce wypadek. Fakt zaistnienia tego zdarzenia w pracy nie ma znaczenia na wysokość odszkodowania. Jego wysokość zależna jest od orzecznika.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Zeby w pracy otrzymac 100% zasilku chorobowego, wypadek musi byc uznany za wypadek przy pracy.
  Nie zglaszajac tego dodatkowo pozbawiles sie prawa do ewentualnego odszkodowania z ZUS.

  Avatar
  irek77
  Uczestnik

  Aha czyli Już za pozno zeby zglosic to w ZUSie gdyz mineły dwa tygodnie.Nie zgłaszałem tego do ZUS-u gdyz byłbym pozbawiony premii. Jezeli w PZU zgłosze jako wypadek w pracy pracodawca zostanie o tym fakcie poinformowany przez ubezpieczyciela?

  Avatar
  suknia
  Uczestnik

  Według mnie pracodawca nie będzie poinformowany i nie poniesie żadnych konsekwencji.

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Zgłoszenie wypadku przy pracy nie ulega przedwanieniu, można wypadek zgłosić nawet po kilku latach. Ty nie zgłaszasz tego do ZUS-u tylko zgłasza to Twój pracodawca.

  Avatar
  100krotka
  Uczestnik

  Dzień dobry

  Mam prośbę do państwa żeby mi wytłumaczyć jedną rzecz. W 2017 roku miałam wypadek w trakcie pracy i jego skutki odczuwam do dzisiaj. Spadły na mnie z regału ciężkie elementy do samochodu jak miałam zmianę na magazynie. Największa z nich uderzyła mnie w tył głowy i szyję. Zostałam zabrana do przychodni, miałam coś z kręgosłupem szyjnym, do tego mdłości, zawroty głowy. Dostałam 3 tygodnie zwolnienia.

  Po powrocie do pracy kierownik zmiany nie chciał nic słyszeć o wypadku przy pracy, byłam już prawie zdrowa i mogłam dalej pracować, za leczenie nie musiałam płacić a w dodatku jak to ujął „mogłam 3 tygodnie odpocząć”. Wiedziałam że ten uraz był bardzo poważny, strasznie się nacierpiałam więc postanowiłam walczyć i zgłosiłam się do dyrektora. Ten również przystał że i tak nic nie dostanę bo to z mojej winy był wypadek bo jedną nogą stanęłam na półce od regału która się zarwała. Od tego czasu już trochę minęło ale czy faktycznie jak wypadek był niby z mojej winy to czy nie dostanę odszkodowania z ZUSU i PZU? Proszę o odpowiedź.

  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  No jasne że powinnaś normalnie dostać odszkodowanie. Nie ma na co czekać tylko niech normalnie zgłoszą zdarzenie do wypadku przy pracy i tyle. Tym bardziej że nadal odczuwasz jakieś bóle. Musisz iść do dyrektora i najlepiej pisemnie wszystko zgłosić żebyś miała podkładkę i to z potwierdzeniem odbioru.

  Avatar
  100krotka
  Uczestnik

  Zrobiłam wszystko jak pan powiedział ale dyrektor powiedział że nie chce słyszeć o żadnym wypadku i nie przyjął tego pisma. Jeszcze dodał że dużo kłopotów ma ze mną i albo zabiorę się do pracy albo mogę sobie szukać nowej. To co ja mam teraz zrobić? Bo chyba się z nim nie dogadam.

  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  Proszę się nie przejmować takimi uwagami bo ma Pani prawo do odszkodowania. Jeżeli nadal są problemy to proszę to zgłosić do inspekcji pracy. Pracodawcy to i tak powinno być obojętne czy zgłosi czy nie zgłosi wypadku w pracy ale dla Pani to przynajmniej są jakieś pieniążki dodatkowe. Chyba że obawia się jakiejś inspekcji czy coś. Także na spokojnie proszę pójść do kierownika czy dyrektora zakładu i zażądać sporządzania protokołu powypadkowego i zgłoszenia wypadku do ZUSU.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.