Ile procent za uciety palec z PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  slodka_pistacja 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  martag
  Uczestnik

  Dzień dobry, mój wujek jest stolarzem. Ile procent powinno mu przyznać PZU za ucięty palec? Wujek uległ wypadkowi w którym stracił dwa palce u lewej ręki. Na komisji z ZUS-u dostał 5% a na komisji z PZU dostał 15%. Zastanawia mnie czy może być taka duża różnica w procentowym uszczerbku na zdrowiu ? Ile tak naprawdę powinien dostać mój wuja ?

  Avatar
  dragon
  Uczestnik

  Droga martag, to są dwa różne ubezpieczenia. Każda z tych instytucji ustala swój procent na podstawie swoich, indywidualnych tabel procentowych uszczerbków za zdrowiu.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Niestety jest tak jak napisał dragon. Takie różnice mogą występować chociaż faktycznie osobiście uważam, że coś tu nie gra. Skoro ZUS wycenił jak się domyślam dwa palce na 5%, to za jeden by musiał wypłacić 2,5%. Coś tu chyba nie jest w porządku. Chyba że chodzi o jeden palec.

  Avatar
  poldonez
  Uczestnik

  Spokojnie też tak miałem po wypadku w pracy. PZU obliczyło sobie procent po swojemu i ZUS też po swojemu. To nic dziwnego i się nie przejmuj. Ja nawet się nie odwoływałem tylko wziąłem tyle odszkodowania ile proponowali.

  Avatar
  slodka_pistacja
  Uczestnik

  Porównawczo ci powiem że ja dostałam 10% za ucięty mały palec od ZUSu więc to całkiem sporo chociaż nie ukrywam że wolałabym z powrotem mieć ten palec. Z PZU dostałam 15% więc nieco więcej. Według mnie to z PZU jest właściwa kwota bo patrzyłam na tabelkę ale z ZUSu to nie wiem jakie mają stawki

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.