Jakie dokumenty po odszkodowanie PZU rana szyta?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wzory dokumentów Jakie dokumenty po odszkodowanie PZU rana szyta?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  January0101 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  kelnerka
  Uczestnik

  Mialam wypadek przy pracy w wyniku czego doszlo do powstania rany szytej. Jak starać się więc o odszkodowanie PZU rana szyta? Dokładnie to było tak, że wychodzac z kuchni do restauracji doszlo do przytrzasniecia mojej stopy miedzy drzwiami a podloga. Mialam 6 szwow w okolicach sciegna Achillesa, ktore scignieto mi dopiero po 20 dniach Jestem nadal na zwolnieniu lekarskim. Jak mam sie ubiegac o odszkodowanie ? Wypadek zostal zgloszony do pzu przez moja szefowa, ale ona upiera sie ze powinnam to zrobic osobiscie Jakie dokumenty sa mi potrzebne i czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z zusu i pzu jezeli szefowa ubezpieczyla tam dodatkowo zbiorowo pracownikow?

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Żeby myslec o odszkodowaniu z ZUS musi byc przeprowadzone postepowanie powypadkowe i wypadek musi zostac uznany za wypadek przy pracy. Jeśli wypadek zostanie uznany za wypadek przy pracy, wowczas Twoje chorobowe bedzie placone w wysokosci 100 %.

  Avatar
  kelnerka
  Uczestnik

  Czy wypadek musi byc zgloszony do zus i pzu w dniu zdarzenia? Jesli tak to jaki jest czas zgloszenia wypadku?

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Jesli chodzi o odszkodowanie jednorazowe, to zaowno w ZUS jak i PZU dokumentacje i wniosek sklada sie po calkowitym zakonczeniu leczenia.

  Avatar
  January0101
  Uczestnik

  Witam!! Nie wiem czy dobrze wytłumcze. Do PZU to chyba osobiście musisz się zgłosić, ale do ZUSU to musi Cię zakład pracy zgłosić. Ty dostajesz jeden egzemplarz tego protokołu powypadkowego, dwa podpisujesz i właśnie dajesz pracodawcy. On jeden sobie zostawia w aktach a drugi wysyła do ZUSu.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.