Przydarzyła mi się szkoda parkingowa. Co mam dalej zrobić ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Przydarzyła mi się szkoda parkingowa. Co mam dalej zrobić ?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  mateuszek
  Uczestnik

  Witam w zaparkowany mój samochod wjechał kierowca auta osobowego. Szkoda parkingowa została zgłoszona na policję , ale umorzono sprawę z powodu braku cech przestępstwa. Sprawca uciekł. ale świadek zdarzenia zapisał rejestrację i markę samochodu. Auto oddałem do naprawy, ale nie chcę tracic swoich zniżek. Co mam dalej zrobic ?

  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Likwiduj szkodę z polisy OC sprawcy. Skoro znany jest numer rejestracyjny to znany jest ubezieczyciel. Kto powiedział, że spowodowanie szkody na mieniu w takich okolicznościach jest przestępstwem ?? to tylko wykroczenie. Jeśli umorzyli sprawę o przestepstwo to powinno toczyć się postępowanie o wykroczenie. Szkoda parkingowa powinna zostać ci normalnie zrekompensowana przez zakład ubezpieczeń.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Dziękujemy, mateuszek, że odwiedziłeś nasze forum. Myślę, że mogę Ci pomóc. Notatka policyjna, zeznania świadka i wreszcie numer rejestracyjny wystarczą do zgłoszenia szkody. Możesz to zrobić u własnego ubezpieczyciela. Ma on narzędzia wystarczające do tego, by właściwie zidentyfikować sprawcę. Wtedy szkoda zostanie naprawiona z OC osoby, która spowodowała kolizję.

  Tutaj jeszcze chcę dodać, że nie opłaca się ucieczka z miejsca kolizji. Ubezpieczyciel wypłaci pieniądze, ale później, w ramach regresu, zażąda zwrotu wypłaconych od sprawcy zwrotu wypłaconych pieniędzy. Czyli, de facto, sprawca poniesie koszty naprawy samochodu z własnej kieszeni. A i tak utraci zniżki.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.