Powiedzcie ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Powiedzcie ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  sosenka
  Uczestnik

  Dzień dobry!! Powiedzcie mi bardzo proszę ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie? Już niedługo będzie sprawa karna przeciwko człowiekowi który w wyniku wypadku samochodowego zabił mojego brata. Czy mogę wynając prawnika jako pomocnika dla prokuratora ? Ile to będzie kosztowało ? Czy w przypadku wygranej sprawy koszty te ponosze ja czy sprawca wypadku ?

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Pokrzywdzony może działać jako strona i działać jako oskarżyciel posiłkowy. Adwokat będzie pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego czyli Pani. Musi Pani jednak najpierw złożyć oświadczenie, że będzie Pani działać w charakterze oskarżyciela. Ceny mogą wahać się w bardzo szerokich granicach w zależności nie tylko od wielkości miasta ale i regionu kraju. Co ważne cena może być uzależniona od skomplikowania sprawy, długości postępowania itp. W przypadku prawomocnego skazania sprawcy śmiertelnego wypadku to wszelkie koszty ponosi oskarżony.

  Avatar
  sosenka
  Uczestnik

  Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Sosenka, dobrze, że zawitałaś na nasze forum, gdzie także staramy się pomóc prawnie.

  Czy mogę wynająć prawnika jako pomocnika dla prokuratora ?

  Tak, jak najbardziej możesz. Rola Twojego adwokata będzie podobna jak prokuratora, ale będziesz też chronił Cię np.: przed nieodpowiednimi pytaniami obrońcy oskarżonego.

  Ile to będzie kosztowało ?

  Niestety, trudno to określić. Koszty adwokata zależą od wielkości miasta, doświadczenia i kwalifikacji prawnika, ale często także od tego, jak sprawa jest trudna i ile może się toczyć.

  Ile to będzie kosztowało ? Czy w przypadku wygranej sprawy koszty te ponosze ja czy sprawca wypadku ?

  Jeżeli sprawca zostanie skazany, to on ponosi koszty Twojego adwokata – a dokładniej jego ubezpieczyciel.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.