Pęknięta szyba w samochodzie a ubezpieczenie – Polisa AC

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Ubezpieczenia AC Pęknięta szyba w samochodzie a ubezpieczenie – Polisa AC

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  oknapi 4 lat, 4 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  oknapi
  Uczestnik

  Witam, czy ktoś powie mi jak się ma pęknięta szyba w samochodzie a ubezpieczenie AC? Niestety wczoraj rano zauważyłem 10cm pęknięcie na przedniej szybie mojego samochodu. Jest to prawdopodobnie spowodowane przymrozkami. Zadzwoniłem do ubezpieczyciela gdzie mam pakiet OC+AC+NNW, i dowiedziałem się że AC pokrywa uszkodzenia szyb.
  Wypełniłem formularz online i jestem umówiony na oględziny z rzeczoznawcą na przyszły tydzień.
  Co się stanie dalej z moim ubezpieczeniem ? Czy za taką „drobnostkę” jak pęknięta szyba mogą mi później, przy przedłużaniu, polecieć jakieś zniżki?

  Avatar
  romb
  Uczestnik

  Mogą bo utrata zniżki nie zalezy od wielkości szkody.
  Wiele firm ma dodatkowe ubezpieczenie szyb za kilkadziesiąt złotych, aby w takich przypadkach jak Twój nie korzystać z AC i żeby nie tracić zniżek.

  Avatar
  oknapi
  Uczestnik

  Obawiam się że wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle. 🙁 Muszę to jeszcze dobrze przemyśleć. A mam jeszcze takie pytanie: czy ja ponoszę jakieś koszty w związku z przyjazdem do mnie rzeczoznawcy?

  Avatar
  pkomb
  Uczestnik

  Raczej nie poniesiesz opłaty za przyjazd, ale lepiej zadzwonić do nich i sie spytać.

  Avatar
  oknapi
  Uczestnik

  Już po sprawie. Rzeczoznawca był jednak w świetle przeprowadzonych czynności ustalono, że pęknięcie było samoistne a tego polisa nie obejmuje. Nie żałuję odmowy wypłaty bo by mi pewnie później potrącili zniżki. 😛

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.