Skręcenie stawu kolanowego odszkodowanie z PZU i ZUS

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Skręcenie stawu kolanowego odszkodowanie z PZU i ZUS

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  useemeczka
  Uczestnik

  Dzień dobry, miałam skręcenie stawu kolanowego, odszkodowanie będzie dla mnie bardzo potrzebne. Przez 4 tygodnie chodziłam w ortezie i przez 3 tygodnie miałam rehabilitację. Zwolnienie od ortopedy trwało 2 miesiące. Na jaki procent mogę liczyć z PZU i ZUS ? Obrzęk i ból nadal występują.

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Zależy od Twojego stanu kolana, od lekarza, który będzie oceniał Twój uszczerbek no i od dokumentów jakie dostarczysz ubezpieczycielowi.

  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  W ocenie procentowego uszczerbku na zdrowiu, ZUS posługuje się tabelą zamieszczoną w
  rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Po pierwsze to o odszkodowanie należy się zwrócić po zakończeniu leczenia. Tak więc nawet gdyby można było wprost ocenić procent uszczerbku teraz, to i tak nie miałoby to sensu bo leczenie nadal trwa. Generalnie to PZU i ZUS mają swoje własne tabele oceny poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Różnica jest też taka, że ZUS ma stałe stawki za uszczerbek na zdrowiu a z PZU podpisywałaś umowę na indywidualnych warunkach. Tak więc tym bardziej ciężko powiedzieć jaka kwota będzie ci dana z PZU. Możesz mieć np. 100 zł za 1% uszczerbku, ale możesz też mieć 400 zł. Jeśli w sumie leczenie trwa ponad 7 tygodni to na pewno uszczerbek będzie spory i duża będzie różnica pomiędzy tymi szacowanymi kwotami.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.