Na jakie odszkodowanie za złamany palec w nodze mogę liczyć?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Na jakie odszkodowanie za złamany palec w nodze mogę liczyć?

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 5 lat, 5 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  strucla
  Uczestnik

  Powiedzcie mi jakie odszkodowanie za złamany palec w nodze będzie przysługiwało mojemu mężowi, który miał wypadek w pracy. Złamanie paliczka dalszego palca środkowego lewej ręki w wyniku upadku bardzo ciężkiej klapy. Oczywiście palec w szynie gipsowej i na sam początek 3 tygodnie zwolnienia. Na jakie odszkodowanie może liczyć mąż i czy to prawda, że pracodawca wypłaca poszkodowanemu należność z tytułu wypadku ?

  Avatar
  felicia
  Uczestnik

  Twój mąż powinien zgłosić ten wypadek do pracodawcy. Byłoby wtedy przeprowadzone postępowanie powypadkowe i sporządzony byłby protokół.

  Avatar
  leszek
  Uczestnik

  Jako że Twój mąż nie zgłosił wypadku u pracodawcy to nie mogą Państwo liczyć na odszkodowanie z ZUS. Obecnie małżonek przebywa na zasiłku chorobowym w wysokości 80% wynagrodzenia wypłacanego z ubezpieczenia chorobowego. Gdy po zgłoszeniu zostanie uznany wypadek przy pracy to wtedy zasiłek chorobowy będzie wypłacany z funduszu wypadkowego w wysokości 100% wynagrodzenia. ZUS wyrówna różnicę wstecz, więc nie ma się czym obawiać. Jeśli chodzi o procent jaki możecie dostać to trzeba zobaczyć to w tabelach ZUS i PZU.

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Strucla, odszkodowania za wypadek przy pracy są specyficzne. Procedura zgłaszania jest tu nieco inna, a dodatkowo można starać się o odszkodowanie z dwóch źródeł.

  Zacznijmy jednak od tego, jakie odszkodowanie może uzyskać mąż. Tego nie wiadomo. Musi to stwierdzić lekarz na podstawie badań. Pomaga mu w tym także tabela uszczerbku na zdrowiu, wedle której ten uraz to 2-5% uszczerbku na zdrowiu. Obecnie w ZUS można uzyskać 854 za każdy procent uszczerbku.
  Odszkodowanie można uzyskać nie tylko z ZUS, ale i dodatkowo odszkodowanie od pracodawcy. Ale tylko w przypadku, gdy odbył się on z winy pracodawcy, np.: klapa nie była właściwie zabezpieczona.

  Czy wypadek był już zgłaszany u pracodawcy? Jeżeli nie, należy to zrobić niezwłocznie. Sporządzony zostanie protokół, który jest podstawą do wypłaty odszkodowania zarówno z ZUS, jak i ubezpieczyciela pracodawcy.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.