Porażenie nerwu strzałkowego. Proszę o porady

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Porażenie nerwu strzałkowego. Proszę o porady

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  larisko 5 lat, 9 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  bogumil
  Uczestnik

  Porażenie nerwu strzałkowego następuje podczas uszkodzenia kosci strzałkowej lub błędu chirurga. Skutkuje to uczuciem mrowienia,zdrętwienia,przeszywających bulów w stopie i palcach. Brak czucia. Nie można także podnieść stopy do góry. Ja miałem strzałkę złamaną tylko w jednym miejscu i mam porażony nerw strzałkowy.Inni mają połamaną w kilku miejscach zatem ciekaw jestem czy mają taki sam problem.
  Najbardziej liczę na odzew ludzi którzy mieli połamaną kosc strzałkową, bo dzięki temu będziemy mieli wiedzę , czy to błąd chirurgów spowodował uszkodzenie nerwu, czy też taki objaw występuje u pozostałych.

  Avatar
  bozenka9
  Uczestnik

  Dziś mija 14 dni od złamania piszczeli (nie strzałki) ale rodzaje bólu jakie opisujesz czyli mrowienie, drętwienie i przeszywające bóle są mi dobrze znane. Nie wiem czy rodzaj bólu jest dobrym dowodem na porażenie. Jednak takie odmiany cierpienia zaczęły się u mnie dopiero po operacji, po złamaniu ich nie miałam…

  Avatar
  bogumil
  Uczestnik

  Ludzie potrafią porazić sobie ten nerw nawet zakładając nogę na nogę plus niedobór witaminy B12. Z tego co piszesz to widzę że nic strasznego się nie dzieje , chociaż poradę neurologiczną na pewno bym zalecił. Ja od 5 miesięcy biorę środki przeciwbólowe. Jak sobie przypomnę ból…Jakby Ci wbijali tysiące rozgrzanych igieł w stopę…
  Czy możesz ruszać palcami i stopą..?..Jeżeli tak to się zregeneruje.

  Avatar
  larisko
  Uczestnik

  Mialem zlamanie kostki tylnej i przysrodkowej podudzia lewego z podwichnieciem stawu skokowego i zlamanie strzalki lewej z uszkodzeniem wezozrostu piszczelowo strzalkowego dalszego goleni lewej. Od operacji minely 3 miesiace i i do tej pory nie potrafie podniesc stopy do gory i palce nie wiem czemu jak zginam stope do przodu to mi sie podwijaja w dol. Do jakiego lekarza sie zglosic ,aby stwierdzil czy to na pewno porazenie nerwu strzalkowego ?

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.