Skręcenie kolana odszkodowanie ZUS nie przyznało!

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Skręcenie kolana odszkodowanie ZUS nie przyznało!

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  marmurowyD 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  mwlen
  Uczestnik

  Miałem wypadek w pracy i skręcenie kolana odszkodowanie ZUS mi niestety nie przyznało i stąd pojawił się problem i pomoc do państwa. Najpierw do rzeczy. 8 lat temu miałem przeprowadzoną rekonstrukcję wiązadła krzyżowego przedniego. Udałem się do szpitala gdzie lekarz wydał skierowanie do ortopedy. Ortopeda chciał mnie wpakowac w gips ale ze względu na fakt iz posiadam ortezę stawu kolanowego zalecił mi tą ortezę. Przez 4 tygodnie męczyłem się z tym. Po zakończonym leczeniu sporzadzono u mnie w pracy protokół powypadkowy wraz z oględzinami miejsca zdarzenia i wszystko było okej. Byłem na komisji lekarskiej i uznano mi 0 % uszczerbku. Czy jest sens się odwoływać ?

  Avatar
  gurel
  Uczestnik

  Najlepiej skontaktować się z jakas firmą odszkodowawczą.

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Tylko że firma odszkodowawcza raczej nie pomoże w kwestii odszkodowania od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wydaje mi się, że warto napisać odwołanie. Dziwne że dostałeś 0%, a w końcu uraz był dosyć poważny. Kancelaria odszkodowawcza może uzyskać dodatkowe odszkodowanie na drodze cywilnej od pracodawcym, ale musi zostać spełniony szereg kryteriów. Przede wszystkim to sam pracodawca musiałby zawinić i przyczynić się do wypadku. Jeżeli tak faktycznie było to masz szanse właśnie na odszkodowanie od pracodawcy.

  Avatar
  marmurowyD
  Uczestnik

  A jak dostałem odszkodowanie z ZUSU to mogę ciągle pisać do pracodawcy? Bo miałem taką przygodę w zeszłym tygodniu w moim miejscu pracy. Miałem wybite 2 zęby jak poślizgnąłem się na mokrej podłodze i ZUS nie wypłaciło mi odszkodowania żadnego. Z drugiej strony pracodawca wiedział że zmiana pracuje pół godziny dłużej i żeby podłogi nie były myte. Czy za takie coś moge dostać odszkodowanie od pracodawcy? Jakie dokumenty bym musiał mieć żeby cokolwiek zdziałać w tej sprawie? Z tego co wiem bo pytałem się kadrowej to firma jest ubezpieczona od takich zdarzeń i ewentualnie musiałbym do ich ubezpieczalni się zgłosić, prawda?

  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jeżeli wiesz na 100% że zawinił pracodawca to jak najbardziej powinieneś się zgłosić do jego ubezpieczyciela w tej sprawie. Z pewnością dostaniesz należne odszkodowanie i zadośćuczynienie. Wszystko oczywiscie musisz odpowiednio udokumentować czyli zbierać dokumenty z leczenia i samego wypadku. Bez tego to praktycznie nic nie zdziałasz. W takich sytuacjach to faktycznie to dużo lepiej jest zlecić całe to zadanie kancelarii odszkodowawczej. Wiem że kwestia zadośćuczynienia jest skomplikowana i sam raczej sobie nie poradzisz żeby określić wysokość zadośćuczynienia za ten konkretny uraz.

  Avatar
  marmurowyD
  Uczestnik

  Oj to dziękuję za pomoc. Nigdy się nie zabierałem za takie coś stąd moje pytanie o tą całą procedurę. A te kancelarie odszkodowawcze to duży procent pobierają? Bo ja pewnie za te zęby to dużo nie dostanę i nie wiem czy czasami lepiej bedzie jak ja sam to wszystko załatwie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.