Allianz nie wypłaca odszkodowań z polisy OC! Problem!

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Allianz nie wypłaca odszkodowań z polisy OC! Problem!

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  alex123 6 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  alex123
  Uczestnik

  Witam, miałem kolizje nie z mojej winy. Czy Allianz często nie wypłaca odszkodowań na czas i wymaga jakichś dokumentów? Bo było tak, że sprawca wyjechał mi na rondzie, sam wezwał policję, ta jednak przyznała mi rację. Sprawca został ukarany mandatem. Tego samego dnia zgłosiłem szkodę do jego TU. Ok 12 dni dopraszałem się o wycenę szkody, w końcu dostałem propozycję, kwota dla mnie satysfakcjonująca, a więc zgodziłem się na nią. Z mojej strony wszystkie formalności zostały dopełnione. Dostałem od nich wiadomość w której zostałem poinformowany że „rozszczenie zgłoszone w związku z zainstnieniem szkody nie może zostać rozpatrzone w terminie 30 dni od daty jego zgłoszenia w naszym zakładzie ubezpieczeń. Wynika to z faktu nie otrzymania następujących dokumentów: notatka z policji lub oświadczenie sprawcy o wyrządzonej szkodzie.
  Równocześnie pragniemy dodać, że przypuszczalny termin zajęcia stanowiska w tej sprawie określamy na 14 dni od daty otrzymania powyższej dokumentacji.”

  Czy samemu mogę im donieść notatkę z policji ? Co mogę z tym zrobić ?

  Avatar
  kawusia62
  Uczestnik

  Nie sądzę, aby policja wydała Panu odpowiednią notatkę. TU czeka na informację z policji w formie raportu z określonego czasu i miejsca. Można zażądac potwierdzenia wysłania zapytania na policję. Odszkodowanie nie przepadnie bo sprawca przyjął mandat takze spokojnie i trzeba czekac

  Avatar
  alex123
  Uczestnik

  To, że odszkodowanie nie przepadnie to wiem. Chodzi mi o czas… Samochód już dawno naprawiony, bo czymś jeździć trzeba, a pieniądze musiałem wyłożyć…

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.