Odmowa wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu po wypadku w-f

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odmowa wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu po wypadku w-f

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Gapcio 5 lat, 8 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  sold
  Uczestnik

  Dzień dobry, na lekcji w-fu miałam wypadek. Zwichnęłam sobie rzepkę. Lekarz powiedział mi, że jest to nawykowe zwichnięcie rzepki kolana lewego, ponieważ miałam taki sam wypadek około 3 lata temu. Dostałam dzisiaj wiadomość od mojego ubezpieczyciela, że nie wypłacą mi odszkodowania. Kiedy miałam ten wypadek 3 lata temu to mój ubezpieczyciel (inny niż teraz) wypłacił mi bez problemu. Tłumaczą się tym, że odniesiony uraz nie spowodował trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czy mogę się odwołać ? Jak to zrobić ?

  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Zanim się odwołasz zażądaj orzeczenia lekarskiego, decyzji i tabel, na podstawie któych orzeczono Twój przypadek.

  Avatar
  sold
  Uczestnik

  A jakie mam szanse na dostanie tego odszkodowania ?

  Avatar
  Krebs
  Uczestnik

  To zależy od kilku czynników, m.in. jakie były okoliczności upadku, jaka jest treść orzeczenia lekarskiego, na który punkt powołuje się orzecznik, jaka jest tabela uszczerbku itp.

  Avatar
  sold
  Uczestnik

  Dziękuję za pomoc

  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Sold, możesz się odwołać. Musisz jednak poczekać na decyzję ubezpieczyciela, w które pojawi się uzasadnienie takiego stanowiska.
  Odwołując się możesz poprosić o komisję lekarską. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy uszczerbek jest trwały. Moim zdaniem charakter urazu na to wskazuje – nawykowe zwichnięcie jest powikłaniem po wcześniejszym urazie i może wciąż nawracać. To jednak może stwierdzić tylko lekarz.

  Avatar
  Gapcio
  Uczestnik

  Jestem nauczycielem wf i miałem podobny przypadek przez moje roztargnienie chyba. Po wszystkich lekcjach musiałem rozmontować siatkę i aluminiowe kolumny. Oczywiście są one osadzone w gruncie i po wyjęciu tych słupów zostały dziury, o których zawsze pamiętałem żeby zaślepić. Tego razu byłem okropnie zmęczony i po prostu zapomniałem o nich. Nawet nie zauważyłem tego otworu i po prostu stopa wpadła mi do niego i zwichnąłem sobie kostkę. ZUS wypłacił mi pieniądze ale PZU już nie i tłumaczył się że to moje zaniedbanie się przyczyniło do tego. Najlepsze jest to, że po napisaniu odwołania wycofali się z tych słów, ale stwierdzili że uraz i tak jest zbyt mały żeby kwalifikował się do wypłaty odszkodowania.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.