Opinia lekarska bez powołanego zespołu powypadkowego…

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Opinia lekarska bez powołanego zespołu powypadkowego…

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  manusy 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  manusy
  Uczestnik

  Pół roku temu zemdlałem w pracy. Pracodawca był świadkiem wypadku, bo wtedy w firmie była kontrola z sanepidu. Z zakładu zabrało mnie pogotowie i tego samego dnia zostałem wypisany ze szpitala. Następnego dnia pisemnie zgłosiłem pracodawcy wypadek, jednak ten odmówił mi powołania zespołu powypadkowego. Zgłosiłem sie do PIP i po paru miesiacach został decyzją nakazową powołany zespól powypadkowy. sprawa trafiła do sądu i mój pracodawca został ukarany. W trakcie przeglądania akt sprawy w sądzie natrafiłem na informację, że szpital przekazał na wniosek pracodawcy opinię lekarską o stanie mojego zdrowia. Uważam, że takie postępowanie szpitala i pracodawcy było nielegalne, bo zespól powypadkowy nie był powołany.
  Czy takie cos jest legalne?

  Avatar
  inuski
  Uczestnik

  Według mnie mogło dojść do złamania ustawy o prawach pacjenta. Proponuje zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Pacjenta. W przypadku stwierdzenia naruszenia można wystąpić z roszczeniem o zadośćuczynienie do szpitala.

  Avatar
  manusy
  Uczestnik

  Bardzo dziękuje za odpowiedz. Zglosze sie do Rzecznika

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.