Mam problem aby uzyskać zasiłek rehabilitacyjny ZUS forum

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Mam problem aby uzyskać zasiłek rehabilitacyjny ZUS forum

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  wilko 5 lat, 6 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  zawles
  Uczestnik

  Chciałbym uzyskać zasiłek rehabilitacyjny i może na tym forum otrzymam konkretne informacje. Otóż miałem wypadek i ZUS nie chce przyznać mi zasiłku rehabilitacyjnego. Mój lekarz prowadzący twierdzi, że rehabilitacja będzie trwała jeszcze kilka miesięcy. Co mam zrobić ? Czy zacząć pracować (będąc na lekach przeciwbólowych) czy umrzeć z głodu przez ZUS ?

  Avatar
  filip
  Uczestnik

  Nie znam szczegółów, ale porozmawiaj z BHP-owcem.

  Avatar
  wilko
  Uczestnik

  Witam, mój mąż miał problemy z barkiem w czasie pracy. Był na zwolnieniu lekarskim przez 180 dni. Był na komisji lekarskiej, gdzie dostał zasiłek rehabilitacyjny na 4 misiące .Potem starał się o przedłużenie zasiłku, jednak lekarz orzecznik nie przyznał mu dalszego ciągu. Odwołał się do komisji ZUS o ponowne przebadanie, ale komisja go też odrzuciła. Uznali, że jest zdolny do pracy mimo, że wiedzieli, że idzie do szpitala na operacje barku. W związku z tym, że komisja go odrzuciła, musiał się zarejestrować w Urzędzie Pracy, żeby mieć ubezpieczenie i zaświadczenie do szpitala, że jest ubezpieczony .W Urzędzie Pracy powiedzieli mu, iż nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych. Czy należy mu się zasiłek z Urzędu Pracy jako bezrobotny ? Teraz mąż będzie po operacji i nie wiem skąd uzyskać środki na dalsze leczenie.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.