Kolizja z psem – brak wypłaty odszkodowania z PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Kolizja z psem – brak wypłaty odszkodowania z PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  igorek76 6 lat, 2 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  89kot
  Uczestnik

  Witam, niedawno przytrafiła mi się kolizja z psem. Pies był rolnika. Każdy rolnik jakiejś tam powieszani gruntu jest zobowiązany opłacać ubezpieczenie OC rolnika. Obejmuje on między innymi, szkody powstałem przez zwierzęta rolne i domowe należące do gospodarstwa rolnego ubezpieczonego. Nie wzywaliśmy policji tylko spisalismy standardowe oświadczenie. Szkodę zgłosiłem w PZU, gdzie rolnik miał polisę. po 2 tygodniach odezwał sie do mnie likwidator szkody i poprosił o spotkanie na miejscu zdarzenia. Po wizycie, likwidator skontaktował się z owym rolnikiem, poinformował mnie iż był na przesłuchaniu gdzie potwierdził całą sytuację i zaistniałem zdarzenie tak jak miało miejsce. Od zgłoszenia szkody opłynęło ponad 30 dni, nie otrzymałem ani wypłaty odszkodowania ani informacji pocztą więc zadzwonilem na infolinię ubezpieczyciela. Otrzymałem informację o odmowie wypłaty bo według likwidatora nie mogło dojść do takiego zdarzenia jak utrzymują strony. co powinienem zrobić ?

  Avatar
  filip
  Uczestnik

  Próbują Cię zniechęcić bo gdyby uważali że ta historia jest zmyślona zawiadomiliby prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Odwołaj się od tej decyzji a jak nic to nie pomoże to pozostał Ci sąd.

  Avatar
  igorek76
  Uczestnik

  Miałem podobną sytuację z tą różnicą, że pojazdem nie był samochód tylko rower. Wyskoczył mi pies i przewrócił mnie. Rower uszkodzony, ja potłuczony. Przy zdarzeniu była właścicielka posesji. Stwierdziłem, że nie ma sensu wzywać policji bo ta kobieta powiedziala ze ten pies to przybleda. Nastepnego dnia jednak pojechalem na policje a tam spisali zeznanie jak po wypadku.Okazało się, że powinni mnie przesłuchać, co uczynią 2 tygodnie po zdarzeniu. Dopiero po tym będą mogli tam pojechać i ustalić właściciela psa. Powiedzieli, że raczej nic nie wskóram a OC rolniki nie obejmuje zwierząt domowych czyli psów. Czy naprawdę OC rolnika nie obejmuje psów ?

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.