Przyczyna zewnętrzna wypadku przy pracy potknięcie

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Przyczyna zewnętrzna wypadku przy pracy potknięcie

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  aKAcper 5 lat, 1 miesiąc temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar
  antyzusowski
  Uczestnik

  Dzień dobry, mam pytanie. Czym właściwie jest przyczyna zewnętrzna wypadku przy pracy potknięcie? Wczoraj otrzymałem decyzję z ZUS o odmowie przyznania jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy. Uzasadnieniem decyzji jest nie uznanie wypadku za wypadek przy pracy. Zespół powypadkowy uznał wypadek za wypadek przy pracy. Wypadek polegał na upadku ze schodów. ZUS wskazuje iż nie wystąpiła przyczyna zewnętrzna wypadku przy pracy. Czy uzasadniając w odwołaniu iż przyczyną było złe stąpnięcie które spowodowało utratę równowagi może zostać uznane ?

  Avatar
  koszka34
  Uczestnik

  Mi nie uznali wypadku w drodze do pracy, bo tez nie było przyczyny zewnetrznej (według ZUSu). Napisałam odwołanie i czekam…

  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć.

  Avatar
  BaaB
  Uczestnik

  Nie no chyba normalnie powinno zostać wypłacone odszkodowanie. Póki co to napisz o odszkodowanie do towarzystwa w którym masz ubezpieczenie na życie albo grupowe (jeżeli masz w ogóle). A w wolnym czasie napisz odwołanie od decyzji ZUS i niech na nowo sprawdzą całą sprawę.

  Avatar
  MaurycyGosc
  Uczestnik

  Ja miałem też wypadek w pracy i też spadłem ze schodów bo po prostu było ciemno. Dozorca w biurowcu nie wymienił żarówki albo musiała się przepalić tuż przed moim wyjściem z biura. Normalnie dostałem odszkodowanie z ZUS i później od PZU bo miałem ubezpieczenie grupowe w pracy. No to nie rozumiem dlaczego nie chcą Ci tego uznać, dziwne to dla mnie i na twoim miejscu na pewno pisałbym odwołanie bo przecież normalnie powinni ci wypłacic odszkodowanie.

  Avatar
  MalwinkaER.
  Uczestnik

  Ja z kolei miałam podobną sytuację do pierwszego pana z posta. Zaklinował mi się obcas w wycieraczce przed schodami i spadłam ze schodów. Byłam chyba wszędzie poobijana i miałam coś nie tak z mięśniami szyi. ZUS nie chciał mi nic wypłacić bo miałam nieodpowiednie obuwie i przez to doszło do wypadku. Dopiero jak napisałam odwołanie i mój szef mi nawet pomógł to wszystko sporządzić, to jakimś cudem mi wypłacili jakieś pieniądze ale nie było tego sporo.

  Avatar
  aKAcper
  Uczestnik

  A ile czasu w ogóle jest na takie odwołanie?? Bo czytam i czytam te posty i wniosek mam że mi też musza wypłacić pieniądze! Jak wchodziłem po schodach do pracy to one były zaśnieżone a że nie miałem butów zimowych tylko takie sportowe to wywinąłem orła na progu. Nie chcieli mi wypłacić odszkodowania za złamaną rękę bo niby miałem złe buty i że był to wypadek w drodze do pracy i za to nie ma odszkodowania!! Jak może nie być odszkodowania za taki wypadek skoro mi PZU wypłaciło normalnie pieniądze??

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.